Kara vai militāra iebrukuma gadījumā ir ļoti svarīgi labi organizēt medicīnas pakalpojumus un efektīvi izmantot resursus, lai mazinātu cilvēku ciešanas un palīdzētu sabiedrībai pārdzīvot grūtos laikus. Tāpēc vajadzīgs rīcības plāns medicīnas nozarei, kas ietver slimnīcu darbības pārorganizēšanu, efektīvu resursu pārvaldību un ciešu sadarbību ar citām institūcijām, lai nodrošinātu nepārtrauktu cilvēku aprūpi. Vai Latvijā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), slimnīcas un mediķi ir gatavi "X" stundai?
Latvija gūst vērtīgas mācības un pieredzi no Ukrainas par to, kā medicīnas nozarei rīkoties kara vai militāra iebrukuma gadījumā. Piemēram, kā labāk gatavot medikamentu krājumus, kur zāles glabāt, kā veikt cilvēku evakuāciju, kādām medicīnas precēm jābūt patvertnēs un ēku pagrabos, un daudz ko citu. Šī pieredze palīdz izstrādāt labākus rīcības plānus, lai "X" stundā varētu nodrošināt visus nepieciešamos medicīniskos pakalpojumus, palīdzētu cilvēkiem un spētu turpināt darboties.
Veselības ministrs Hosams Abu Meri ("Jaunā Vienotība") pirms pāris nedēļām devās vizītē Ukrainā, kuras laikā parakstīta abu valstu Veselības ministriju vienošanās par turpmāko sadarbību, un tāpat gūta pieredze, kā nodrošināt veselības aprūpes sistēmas darbību apstākļos, ja valstī notiek karadarbība.
Ukrainas pieredze skaidri parāda, ka rīcības plāns nevar būt ļoti garš un sarežģīts, uzsvēra veselības ministrs.
Medīcinas nozarei "X" stundā jābūt elastīgai, paredzot dažnedažādas iespējamās situācijas, kas kara vai militāra iebrukuma gadījumā varētu notikt.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X