Šogad ziņu virsrakstos ne reizi vien minēta dzērienu iepakojuma depozīta sistēma, kuras ieviešanu Latvijā pēc teju 20 gadus ilgušajām diskusijām Saeima rudenī lēma atbalstīt. Lai iezīmētu cilvēku pārdomas par depozīta sistēmas ieviešanas garo procesu, šoreiz rubrikā "Cilvēks ziņu virsrakstos", Latvijas Radio devās uz pierobežu, kur jau līdz šim ir daļa mūsu iedzīvotāju, kas depozīta sistēmu izmanto ikdienā apmeklējot veikalu Igaunijas pusē, kur iepakojuma nodošanas aparāti ieviesti jau pirms desmit gadiem.

Pēc gadiem ilgušajām diskusijām un strīdiem starp dažādu dzērienu iepakojumu ražotājiem, tirgotājiem, atkritumu apsaimniekotājiem, vides aizstāvjiem, politiķiem un iesaistītajām ministrijām, teju vēsturisks brīdis šogad bijis 24. oktobrī, kad saeima galīgajā lasījumā lēma atbalstīt depozīta sistēmas ieviešanu.Saeima neatbalstīja paplašinātas depozīta sistēmas ieviešanu, taču deputāti gan norādīja, ka nākotnē sistēmā varētu iekļaut jaunus iepakojuma veidus.

Tātad šogad atbalstītajai depozīta sistēmai jāsāk darbs 2022. gada februārī un tā attieksies uz alus un bezalkoholisko dzērienu plastmasas vai stikla pudelēm, kā arī skārdenēm. Par šādām precēm patērētājiem būs jāpiemaksā, bet, nododot iepakojumu, piemaksāto summu varēs atgūt.

Lai uz vienu no šī gada notikumiem, proti, lēmumu ieviest depozīta sistēmu paraudzītos ar iedzīvotāju acīm, dosimies uz pierobežu, kur jau līdz šim ir daļa mūsu iedzīvotāju, kas depozīta sistēmu var izmantot ikdienā, jo mēdz doties uz veikalu, piemēram, Igaunijas pusē, kur iepakojuma nodošanas aparāti ieviesti jau vairāk nekā pirms desmit gadiem.