29. maijā Saeima ievēlēja Latvijas valsts prezidentu – Raimondu Vējoni pēc četru gadu darba amatā nomainīja Eiropas tiesas tiesnesis, Satversmes preambulas autors Egils Levits. Ierakstu sērijā „Cilvēks ziņu virsrakstos” apspriežam šo svarīgo šī gada notikumu. Saruna ar cilvēku, kas prezidentam blakus ir teju ik dienas.

„Es esmu pirmais cilvēks, kas prezidentu sagaida ar smaidu uz lūpām un viņu ieved ikdienas rutīnā. Ikreiz, kad prezidents dodas uz Rīgas pili, mēs sagaidām viņu Rīgas pilī, ir sagatavota dienas kārtība un tad mēs dodamies uz kabinetu,” šī balss pieder krāšņā formas tērpā ģērbtam, staltam un ļoti smaidīgam kungam – majoram Egīlam Tišanovam.

Tik nopietns, nosvērts un reizē tik vienkāršs. Egīls Tišanovs ir Valsts prezidenta militārais adjutants. Tāds kā palīgs pildot dienas kārtību. Par prezidenta vēlēšanām un jauno valsts prezidentu saruna ar Egīlu tieši tādēļ, ka viņš ir it kā cilvēks no malas, tomēr ikdienā laiku pavada kopā ar valsts augstāko amatpersonu un jau ir paspējis iepazīt viņa personības šķautnes. Egils sarunas laikā izved ekskursijā pa Rīgas pili.