Neparasts un draiskulīgs skats uz Imantu Ziedoni solās būt grāmata "Amizantais Imants". Materiālus tai apkopo Ziedoņa tuvs draugs, rakstnieks Ēriks Hānbergs sadarbībā ar Ziedoņa muzeja komandu. Plānots, ka grāmata nāks klajā nākamā gada maijā, kas ir gan Ziedoņa, gan Hānberga apaļu jubileju mēnesis.

Grāmatas tapšanā tās veidotāji aicina iesaistīties arī ikvienu cilvēku, kura pūrā ir kāds spilgts un mazliet neordinārs stāsts par dzejnieku. Stāsti jāiesniedz līdz septembra sākumam.

Grāmatas mērķis ir atcerēties Imanta Ziedoņa omulīgos uzsmaidījumus, draiskulības un nebēdnības, un viņš šai ziņā ir ļoti pateicīga personība – atzīst rakstnieks Ēriks Hānbergs. Viņam pašam ir savi stāsti par Imantu un viņš ieradies ar mapīti, kurā krājas arī citu cilvēku stāstītais – gan atrasts dažādos izdevumos un presē, gan jau speciāli iesūtīts topošajai grāmatai.

Tā, piemēram, Marija un Andris Bušinski no Saldus novada Zirņu pagasta atsūtījuši vēstuli, kurā atminas Ziedoņa viesošanos viņu mājās saistībā ar sakoptākās lauku sētas konkursu, ar atsūtīto stāstu dalās Ēriks Hānbergs.

Sajūsmas pilna par šādas Ziedonim veltītas grāmatas tapšanu bijusi viņa dzīvesbiedre Ausma Kantāne, arī pati gatava izstāstīt neskaitāmus stāstus. Diemžēl, viņa pēkšņi devās mūžībā, un viņas stāsti paliks neizstāstīti, tomēr Ērikam Hānbergam dažas interesantas epizodes jau savāktas. Piemēram, par to, kas bija pirmais impulss, lai taptu slavenā Ausmas un Imanta lāču kolekcija, kuras pamats bija Ausmas atmiņas par kādu mīļu, bet pazudušu bērnības rotaļu lācīti. Ausma šo stāstu savulaik uzticējusi žurnālam "Dadzis".

Ir arī epizodes, kas kļuvušas jau par leģendām un tiek atstāstītas dažādās versijās. To vidū ir stāsts par Rakstnieku Savienības darbinieci, bijušo medicīnas māsu Elvīru Zaķi, kura bijusi neparasti izpalīdzīgs cilvēks, bet ja kāds bija īpaši iekarojis viņas sirdi, tad viņas labdarība vispār nepazina robežu. Un šai saistībā arī kāds stāsts par Imantu Ziedoni, ko aprakstījis Zigmunds Skujiņš grāmatā "Jātnieks uz lodes".

Ēriks Hānbergs un Ziedoņa muzeja komanda aicina ikvienu, kuram ir kāds spilgts stāsts vai notikums ar Ziedoni dalīties tajā ar grāmatas veidotājiem, un muzeja vadītāja Rūta Šmite ir pārliecināta, ka šādu stāstu ir ļoti daudz.

Grāmatas veidotāji stāstus gaidīs līdz septembra sākumam. Plānots, ka grāmata "Amizantais Imants" nāks klajā nākamā gada maijā, Ziedoņa un Hānberga 90.jubilejas mēnesī.