Radīta muzikālā cirka izrāde jauniešiem "Nevaru ciest, ka viņi ēd tik skaļi". Izrādes muzikālā un dramaturģiskā iecere gada garumā tapusi, sadarbojoties ar pašiem jauniešiem. Aizvadītajā nedēļā Rīgas cirkā viesojās Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" komanda, lai kopā ar mūziķiem, komponistiem un laikmetīgā cirka māksliniekiem strādātu pie izrādes un ar projektu iepazīstinātu arī plašāku sabiedrību. Izrādē saplūst žonglēšana, laikmetīgā mūzika un stāsts par jauniešu ikdienas izaicinājumiem.

Laikmetīgā cirka un mūzikas izrāde "Nevaru ciest, ka viņi ēd tik skaļi" tapusi kopš pagājušā gada februāra četrās radošajās darbnīcās Latvijas reģionālajās koncertzālēs - Rēzeknē, Cēsīs, Liepājā un Ventspilī, kur viesojās projekta komanda, lai strādātu ar jauniešiem, kuri ikdienā apgūst mūziku vai kustību mākslu. Projekta mākslinieciskais vadītājs, žonglieris Julians Sēters no Norvēģijas stāsta vairāk par izrādes konceptu.

Izrāde veidota četrās daļās un tajā piedalās pieci cirka mākslinieki no Latvijas un Norvēģijas, pieci mūziķi no dažādiem Latvijas orķestriem, kā arī izrādē būs iespēja piedzīvot četru komponistu - Krista Auznieka, Platona Buravicka, Lindas Leimanes un Santas Ratnieces - pirmatskaņojumus skaņdarbiem, kuri tapuši, iedvesmojoties no koprades ar jauniešiem un mūzikas un cirka profesionāļiem. Izrādes dramaturģisko koncepciju veidojusi dramaturģe Ance Muižniece.

Izrādē piedalās arī vijolniece Agnese Kanniņa, kura viesojoties radošajās darbnīcās ar jauniešiem novērojusi, ka process gan jauniešiem, gan citiem iesaistītajiem palīdzējis labāk izprast laikmetīgo mūziku.

Koncertzāles "Lielais dzintars" valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons skaidro, ka projekts "Mākslu laboratorija "CirqueMusique" licis arī pārdomāt, kā uzlabotu laikmetīgās kultūras piedāvājumu jauniešu auditorijai.

Muzikālās cirka izrādes "Nevaru ciest, ka viņi ēd tik skaļi" pirmizrāde būs skatāma 26. aprīlī Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars".