“Man ir īpašs “Covid-19” aģents, kura no plkst.8 ir veikusi 21-nu izbraukumu pie pacientiem. Lepojos ar saviem kolēģiem, paldies Kristīnei Maķei!” - šādu ierakstu mikroblogošanas vietnē “Twitter” 18.martā veica Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķis Rafaels Ciekurs.

Latvijas Radio uzmeklēja Kristīni Maķi, un viņa piekrita vienā no savām retajām brīvdienām pastāstīt par savu ikdienu. Rodas iespaids, ka Kristīnes dienā ir krietni vairāk nekā 24 stundas, jo viņa ne tikai strādā kā ātrās palīdzības mediķe, bet arī turpina studijas augstskolā, pasniedz lekcijas, veido studentu žurnālu “Semper Anticus” un vada zinātnisko pulciņu savā universitātē.

Kā gandrīz visu šajās dienās, arī sarunu ar Kristīni ierakstām attālināti. Gaidu, ka datora ekrānā ieraudzīšu pārgurušu mediķi, bet Kristīne Maķe plati smaida, un man liekas, ka tik enerģijas pilnu cilvēku sen neesmu satikusi.

“Man ir 25 gadi, NMP dienestā strādāju pusotru gadu,” Kristīne iepazīstina ar sevi. “Pašlaik studēju 6. kursā Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātē, un es sāku strādāt 5.kursa sākumā.”

Viņa neslēpj, ka savienot intensīvās medicīnas studijas ar darbu NMPD ir ļoti grūti, taču atbalstot un palīdzot gan kolēģi un priekšnieks darbā, gan pasniedzēji universitātē.

“Atļauj kādreiz aiziet no studijām agrāk, nokavēt kādas nodarbības un atstrādāt ar citu grupu. Docētāji ir saprotoši,” viņa pasmaida.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā Kristīne oficiāli strādā pusslodzi, tomēr praksē stundu skaits ir krietni lielāks, īpaši šomēnes.

“Mazākais ir bijis 120 stundas mēnesī, bet šomēnes ir pat 260 stundas. Man ir diennakts maiņas, bet tagad brīžam man ir arī tā saucamā “Covid” brigāde, ko es mīļi nosaucu par “Korona brigādi”, un tur man ir 14 stundu dežūras,” Kristīne uzskaita ar apbrīnojamu vieglumu balsī.

Uzaicinājumu strādāt jaunajā “Covid brigādē” viņa saņēma ārkārtas sapulcē pēc darbā pavadītas nakts maiņas.

“Noklausījāmies lekciju, ka tagad valstī būs grūti. Un tas bija viens brīdis, kad priekšnieks paskatījās uz mani un teica: nu, protams, es saprotu, ka Maķe ir tāda aktīva meitene un noteikti mums palīdzēs! Es neko nevarēju iebilst un teicu, ka, protams, es palīdzēšu,” viņa smejas.