Šodien, 12. novembrī, savas norises sāk nacionālais kino festivāls ''Lielais Kristaps'', kas ārkārtas situācijas dēļ pārcēlies uz tiešsaistes platformām, bet kura mērķis paliek nemainīgs – izcelt un sumināt labākos aizvadītā gada kino veikumus.

Ir pamatotas cerības, ka, par spīti visam, kino nozarē arī turpmāk gaidāmi spēcīgu mākslas darbu pieteikumi. Viens no tiem būs Daces Pūces debijas pilnmetrāžas spēlfilma "Bedre". Latvijā filmu sāks izrādīt nākamgad, bet šobrīd tā sākusi ceļu pa festivāliem, un tikko Lībekas festivālā Vācijā ieguvusi galveno balvu "Grand Prix", kas ir liels sasniegums. Uz šo titulu kopumā pretendēja gandrīz 150 filmu no dažādām valstīm.

Lībekas kinofestivāla žūrija Daces Pūces filmu nodēvējusi par fantastisku debiju no Latvijas, kas žūrijas pārstāvjus pilnībā apbūrusi. Viņi filmu slavē par lieliskiem aktierdarbiem, dēvē par sirdi plosošu, bet ne brīdi salkanu, ar neaizmirstamiem, poētiskiem kadriem.

Filma "Bedre" veidota pēc Janas Egles stāstu motīviem. Tās centrā ir 10 gadus vecais Markuss, kuram jāpielāgojas jaunajai dzīvei laukos pie omes. Pēc incidenta ar kaimiņu meiteni Emīliju ciema iedzīvotāji uz zēnu sāk lūkoties ar neiecietību un aizdomām, līdz nejaušības rezultātā viņš atrod patvērumu pie noslēpumainā vientuļnieka Jūrnieka, kurš dzīvo meža nomalē.

Filma skar vairākas aktuālas tēmas, to vidū, bērni, kas aug bez vecākiem un saskaras ar emocionālu vardarbību, taču filmas režisore Dace Pūce atzīst, ka tas tomēr ir vairāk fons kādam citam būtiskam vēstījumam.