Koncertciklā "Dailes kanons" - dzejas, kustības, klaviermūzikas un elektronikas savienojumā skan arī dzejnieka Jāņa Rokpeļņa rakstītas asprātīgās vārdu spēles. Īpaši atlasītās dzejas rindas iedzīvina dzejnieka laikabiedrs - aktieris Juris Bartkevičs.

Izrāde aicina ieskatīties Jāņa Rokpeļņa ironiskajā pasaulē, kurai improvizētu klavieru un elektroniskās mūzikas pavadījumu uz vietas rada komponists un pianists Platons Buravickis. Viņš norāda, ka priekšnesums veidots kā impulsu saspēle starp aktieriem, dzeju un viņu: "Tur jābūt brīvībai, citādāk pat nedrīkst. Man priekšā ir dzeja, es skatos un spēlēju. Sākumā bija doma, ka tikai klavieres, bet režisors vēlējās arī elektroniku… labi!"

Juris Bartkevičs: "Tad, kad Platons pirmo reizi parādījās mēģinājumā, pirmoreiz ‘’caurlaidē’’ nezināju, ko viņš tur spēlēs. Es klausos un jūtu, ka man sāk gribēties "repot" to Rokpeļņa dzeju. Un es jūtu, ka Platons iet līdzi un uzķeras uz tiem impulsiem, kur mani nes, tad viņš atkal kaut ko pats piedāvā. Tikmēr zālē sēž Viesturs Kairišs un Juris Vaivods un priecājās, ka divi mākslinieki uz skatuves cenšas viens otru tā kā saprast, tā kā pārspēt. Un tas ir tas dzīvais, kas mums tīri labi sanāk ar Platonu."

Platons Buravickis: "Jā, patiesībā impulsu saspēle šeit ir galvenais izteiksmes līdzeklis. Impulss, ko dod dzeja, ko dodu es aktieriem un viņi man. Tas ir impulsu pinpongs."

Minētajā impulsu saspēlē aktrise Ieva Segliņa vēl ar kustības palīdzību “iztirzā” kādā Rokpeļņa dzejolī minēto jauno dzejnieču darbus. Izrāde Dailes teātra dārzā skatāma 10. un 11. augustā.