Civilizētāku seju beidzot varētu iegūt laukums ap lielāko Latvijas teātri – Dailes teātri Rīgā. Kultūras kanonā iekļautās teātra ēkas nolaistā apkārtne zināma ikvienam, kas kaut reizi bijis šajā teātrī. Situāciju apgrūtina arī tas, ka daļa no teritorijas pieder valstij, daļa – pašvaldībai. Beidzot panākta vienošanās Dailes teātra apkārtni kopīgiem spēkiem atjaunot. Metu konkursā uzvarējis arhitektu birojs „MADE arhitekti” ar partneriem.

Dailes teātra laukums pašā Rīgas centrā, starp Brīvības, Šarlotes un Bruņinieku ielu remontu nav redzējis kopš tā izveides 20.gadsimta 70.gadu vidū. Teātra slavenā arhitekte Marta Staņa to veidojusi kā terasējumu, skatītājam it kā liekot kāpt kalnā no ielas uz teātri. Taču teātra priekšlaukums jau daudzus gadus aizaudzis ar improvizētu autostāvvietu, labiekārtojuma betona plāksnes ir dramatiski izdrupušas un sašķiebušās, bet skvēru teātra sānos iecienījuši grādīgo dzērienu cienītāji. Taču iespējams, ka savu simto dzimšanas dienu Dailes teātris sagaidīs jau pavisam citā skatā.

Dailes teātris savu simtgadi svinēs 2020.gada 19.novembrī, tā kā termiņš šim visnotaļ ambiciozajam projektam ir gaužām īss.