Dailes teātra skvēra rekonstrukcija kārtējo reizi nav sākusies, kā bija paredzēts. Valsts nekustamie īpašumi atklāj, ka ir pietrūcis finansējuma, tāpēc iecerēto neizdevās sākt šovasar. Tagad nepieciešamā summa esot atrasta un plānotie būvniecības darbi iecerēti jau pēc mēneša. Savukārt vides aktīvists uzskata, ka galvaspilsēta pārāk daudz naudas tērē ielu remontam, tā vietā, lai labiekārtotu vidi. Tāpēc celtniecības darbi kārtējo reizi ir atlikti. Rīgas domē informē, ka tuvākā gada laikā plāno atjaunot vairākus parkus, taču pagaidām nav skaidrs, kāds būs nākamā gada pieejamais finansējums.

Pagājušā gadsimta 70. gados izveidoto Dailes teātra skvēru plānoja sākt atjaunot šovasar, bet, apstaigājot šo Rīgas vēsturiskā centra teritoriju, nekādi būvniecības darbi nav pamanāmi. Cilvēki, kuri skvēru šķērso vai ir nolēmuši tajā atpūsties, vēl joprojām spiesti būt piesardzīgi, uzmanīgi skatoties sev zem kājām, jo no dzelzsbetona blokiem izveidotā ietve vairākās vietās ir iebrukusi. Turklāt no blokiem vietumis lien ārā sarūsējusi armatūra, aiz kuras var viegli aizķerties. Skvērā nereti uzturas bezpajumtnieki, kas tepat arī nokārtojas.

Dailes teātra valdes loceklis Juris Žagars atzīst, ka teritorija pie mākslinieka Voldemāra Irbīša skulptūras ir traģiska. Vēl pagājušā gada pavasarī bija cerēts, ka teātra skvēru atjaunos līdz šā gada vasarai. Savukārt šogad paredzēja, ka būvdarbus vasarā tikai sāks, taču arī šī iecere nav piepildījusies.

Māris Kalējs no apvienības „Pilsēta cilvēkiem” skvēra rekonstrukcijas projektu uzskata par labu. Taču ir pašsaprotami, kāpēc kārtējo reizi ir aizkavējusies plānotā rekonstrukcija. Viņaprāt, galvaspilsēta pārāk daudz naudas tērē ielu atjaunošanai, tā vietā, lai labiekārtotu vidi.

Dailes teātra apkārtējā teritorija pieder gan valstij, gan pašvaldībai. Rīgas domes Īpašuma departamenta Būvniecības pārvaldes priekšnieks Rihards Rusins gan neuzskata, ka plānotie remontdarbi ir aizkavējušies. Tā kā ir divi īpašnieki, plānoto nav iespējams izstrādāt vienā būvprojektā, tāpēc bija nepieciešams visu rūpīgi izskatīt, skaidro Rusins.

Pilsētas īpašuma komitejas vadītājs Dainis Locis no „Nacionālās apvienības” „Latvijas Reģionu Apvienības” saraksta apgalvo, ka Dailes teātra teritorijas labiekārtošanas darbus veic Valsts nekustamie īpašumi, savukārt pašvaldība līdzfinansē. Gan Locis, gan Rusins atklāj, ka ilgi gaidītie rekonstrukcijas darbi teritorijā sāksies pēc mēneša.

Valsts nekustamo īpašumu pārstāvis Jānis Ivanovskis-Pigits domnieku teikto apstiprina un paredz, ka celtniecības darbus pabeigs nākamā gada nogalē. Viņš arī atklāj iemeslus, kāpēc plānotos remontdarbus vasarā nesāka.

Dailes teātra skvēra atjaunošanas darbi kopumā izmaksās nedaudz virs trim miljoniem eiro. Rīgas domē informē, ka šogad labiekārtošanas darbus plānots veikt arī Esplanādē. Savukārt nākamā gada prioritāšu sarakstā ir Ēbelmuižas un Nordeķu parks, bet kā norāda Mājokļu un vides komitejas vadītājs Edmunds Cepurītis no „Par!/Progresīvie”, pagaidām nav skaidrs, kāds būs nākamā gada pieejamais finansējums.