Dailes teātrī 1. decembrī būs pirmizrāde Jura Joneļa veidotajam iestudējumam "Čūsku vārdi". Tajā pēc septiņu gadu pārtraukuma uz Dailes teātra skatuves atkal redzēsim izcilo aktieri Jāni Paukštello. Izrāde iekļaujas ciklā "Dailes kanons", kurā leģendāri aktieri saspēlējas ar jaunākās paaudzes talantiem. Jāņa Paukštello saspēles partneris būs jaunais aktieris Kārlis Arnolds Avots.

Izrādes "Čūsku vārdi" pamatā ir aktieriem personiski tuva un pašu izvēlēta Raiņa dzeja, kā arī fragmenti no lugas "Jāzeps un viņa brāļi". Viņi abi atzīst – šobrīd Raiņa lielums un dziļums ir ļoti svarīgs.

Filozofiski ietilpīga un emocionāli nospriegota ir Raiņa dzeja, kas skan izrādē. Programmas kodols ir krājums "Čūsku vārdi" no romāna dzejoļos "Dagdas piecas skiču burtnīcas". Jānis Paukštello izraudzījies sev personiski ļoti tuvas rindas un izveidojis stāstījumu par savu iekšējo ceļu, kas vedis pretī gan lieliem panākumiem, gan smagiem zaudējumiem un ko allaž pavadījusi nemitīgā cīņa pašam ar sevi:

Daudziem joprojām neaizmirstams ir Jāņa Paukštello Jāzeps savulaik Arnolda Liniņa slavenajā iestudējumā "Jāzeps un viņa brāļi". Izrādē skanēs arī fragmenti no lugas, bet Jāzepa tekstus runās Kārlis Arnolds Avots, ko redzēsim saspēlē ar Jāni Paukštello. Arī šī abu satikšanās esot kā dāvana:

Kārlis Arnolds Avots atzīst, ka patiešām ļoti vēlējies pievienoties šim darbam, jo ļoti augstu vērtē Jāņa Paukštello meistarību, no kuras var ļoti daudz mācīties un bagātināties. Aktieris arī atzīst, ka šobrīd viņam īpaši svarīgi sajust Raiņa domu dziļumu un lielumu – gan dzejā, gan caur Jāzepa tēlu, kas trāpa tieši mērķī visām šīs dienas aktualitātēm.