Dailes teātra aktieru vairākums pagājušajā nedēļā izteica neuzticību teātra mākslinieciskajam vadītājam Dž. Dž. Džilindžeram, panākta mutiska vienošanās par darba attiecību izbeigšanu ar viņu. Aktieri rosinājuši mākslinieciskā vadītāja funkcijas uzticēt pagaidu mākslinieciskajai padomei, lai neciestu teātra darbs. Dailes teātra direktors to atbalsta. Vienlaikus kultūras ministrs pieļauj, ka teātra darbībā varētu būt dažādi turpmākās attīstības scenāriji.

Repertuāra samērīga plānošana adekvāti teātra mākslinieciskajām ambīcijām un finansiālajām vajadzībām. Plānošana atbilstoši nekomerciāla, valsts dotēta teātra funkcijām. Tā skan pāris norādes, ko aktieri izvirzījuši kā obligātas Dailes teātra mākslinieciskajai vadībai. Dž. Dž. Džilindžers ar to netiek galā, tāpēc izpelnījies aktieru neuzticību. Viņš ar teātra vadību mutiski vienojies, ka Dailes teātrī vairs nestrādās. Tieši Džilindžera lēmums sākt teātra 100. sezonu ar Reja Kūnija situāciju komēdiju „Neiespējamā misija” kļuva par iemeslu, kāpēc arī publiskajā telpā atsākās runas par problēmām Dailes teātrī.

Dailes teātrī izveidojušos situāciju un kādi varētu būt teātra darbības turpmākie scenāriji, analizē teātra zinātniece Līga Ulberte.