Ar Dmitrija Petrenko iestudējuma "Elpa" pirmizrādi Dailes teātrī 15.jūlijā skatītājiem atkal tiks vaļā vērta Lielā skatuve. Skatītāju skaits gan uz izrādēm būs ierobežots, un zālē viņi sēdēs ar noteiktu distanci viens no otra, sēdvietas atdalīs caurspīdīgi aizslietņi.

Šoreiz tā nebūs tipiska lielās zāles izrāde ar plašu vērienu, drīzāk intīms un ļoti personisks stāsts par kāda pāra spriedzes pilnajām attiecībām, ko izspēlēs divi aktieri. Vienā sastāvā tie būs Ieva Segliņa un Gints Andžāns, bet otrā - Anete Krasovska un Kārlis Arnolds Avots. Tikai divatā piepildīt skatuvi aktieriem ir milzu izaicinājums, bet viņi stāsta, ka pa šo laiku viņos uzkrājies tāds enerģijas lādiņš, ka viņi gatavi īstenot arī pašas vistrakākās un drosmīgākās idejas.

Sākotnēji lugu "Elpa" bija iecerēts izrādīt mazajā spēles laukumā. Jo tas ir kāda pāra ļoti personisks, atklāts un arī intīms attiecību stāsts. Pie tam lugas autors devis speciālus norādījumus, ka luga jāspēlē uz tukšas skatuves, bez dekorācijām un rekvizītiem.

Strādājot pie izrādes, režisors Dmitrijs Petrenko vienā brīdī tomēr tajā saskatīja labu potenciālu tieši Lielās zāles mērogam. Pirmkārt, jau izrādes varoņi ir apsēsti ar liela mēroga idejām, kamēr paši ar sevi galā netiek. Bet otrkārt, Lielā zāle ir izcila iespēja savu meistarību pierādīt lieliskiem aktieriem.