Augstās komunālo pakalpojumu cenas un inflācija liek darba devējiem domāt par to, kā šoziem palīdzēt saviem darbiniekiem. Daļa lielo uzņēmumu saviem darbiniekiem jau sākuši izmaksāt pabalstus un kompensācijas, bet visiem uzņēmumiem šādu iespēju nav. Latvijas tirdzniecības rūpniecības kamera (LTRK) aicina valdību neaplikt pabalstus ar darbaspēka nodokļiem, lai darba devēji šoziem varētu atbalstīt plašāku darba ņēmēju loku.

Kompānija „Circle K” 200 eiro lielus pabalstus šoziem izmaksās darbiniekiem četrās inflācijas visvairāk skartajās valstīs - Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Polijā, stāsta uzņēmuma Biznesa atbalsta direktore Jekaterina Leidmane.

"Lidl Latvija" Korporatīvās komunikācijas vadītāja Dana Hasana stāsta, ka uzņēmums darbiniekiem izmaksājis vienreizēju kompensāciju 30% apmērā no mēneša algas un kopā ar nodokļiem šis atbalsts naudas izteiksmē ir vairāk nekā 750 000 eiro.

LTRK valdes loceklis Jānis Lielpēteris vērtē, ka darbiniekiem pabalstus izmaksā galvenokārt lielie uzņēmumi, jo energokrīze, protams, ietekmē arī uzņēmumus, īpaši nelielos. Bet LTRK rosina darbiniekiem izmaksāto pabalstu atbrīvot no papildu darbaspēka nodokļu sloga.

Personālvadības eksperte Arta Biruma skaidro, ka arī šobrīd darba devēji var darbiniekiem maksāt papildus 40 eiro mēnesī.

Dažādi papildus labumi darbiniekiem ir darba devēju ilgtermiņa ieguldījums, kas vienmēr atmaksājas.