Saeima šodien konceptuāli skatīs likumprojektus, ar kuriem iecerēts regulēt situāciju un kontrolēt Covid-19 izplatību Latvijā pēc ārkārtējās situācijas beigām 9.jūnijā. Bijusī Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola no ZZS Latvijas Radio atzina, ka valdības sagatavotais Covid-19 seku novēršanas un pārvarēšanas likumprojekts, kas nosūtīts izskatīšanai Saeimā, paredz pārlieku lielas pilnvaras valdībai rīcībā ar valsts naudu. Turklāt, likumprojektā būtu svarīgi daudz precīzāk iezīmēt, kādi būs atbalsta pasākumi iedzīvotājiem un uzņēmējiem pēc ārkārtas situācijas izbeigšanas. Reizniece-Ozola norādīja, ka valdība ļoti lēni sniedz atbalstu un tas nav pieļaujami.

Otrdien, 2. jūnijā, Ministru kabinets (MK) izskatīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavotu informatīvo ziņojumu par pasākumiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai. Tā mērķis ir apstiprināt pasākumu kopumu, kas ļautu pārvarēt Covid-19 krīzi un veicinātu ekonomikas atlabšanu pēc tās. Kopā ar jau iepriekš finanšu ministra vadītajā grupā uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam un pēc tam valdībā apstiprinātajiem lēmumiem pasākumiem atvēlēti 2,062 miljardi eiro. Pasākumi ir vienreizēji, terminēti, un tie plānoti trīs pamatblokos nozaru modernizācija, infrastruktūras uzlabošana un atbalsts personu esošas situācijas saglabāšanai (pabalsti).

Paredzētais finansējums ļaus īstenot pasākumu kopumu, kas vērsts uz finanšu situācijas stabilizāciju nodokļu maksātājiem, tādējādi samazinot iespējamo krīzes ietekmi uz nodokļu ieņēmumiem. Jauniem atbalsta pasākumiem paredzēts novirzīt vēl 600 miljonus eiro, tai skaitā līdz 200 miljoniem eiro no ES fondu virssaistībām. Ar pasākumiem tiks radītas jaunas iespējas uzņēmējiem un iedzīvotājiem, uzsvaru liekot uz infrastruktūras uzlabojumiem, inovāciju, digitālo transformāciju, kā arī orientējoties uz ekonomikas strukturālām pārmaiņām, mērķtiecīgi pielāgojot valsts atbalsta mehānismus.