Šodien. 28. jamvārī, Veselības ministrija iepazīstinās valdību ar Covid-19 vakcinācijas plānu. Veselības ministrs Daniels Pavļuts (Attīstībai/Par!) Latvijas Radio 1 programmā Labrīt uzsvēra, ka šis vakcinācijas plāns ir izstrādāts pietiekami elastīgs, lai reaģētu arī uz vakcīnu ražotāju paziņojumiem par vakcīnu piegāžu aizkavēšanos.

Pavļuts pavēstīja, ka patlaban esošā informācija liecinot, ka februārī Latvija varētu saņemt apmēram 73 tūkstošus vakcīnas devu no kompānijas "AstraZeneca". Ar tām būtu iespējams vakcinēt visu sociālo aprūpes centru darbiniekus un klientus, kā arī daļu senioru.

Atšķirībā no sākotnēji izstrādātā plānā, kurā paredzēja decentralizētu vakcināciju, šobrīd plāno izveidot vienotu rindu, lai „neviena vakcīna neiet zudībā” un ikviens varētu rindā iestāties.

Pavļuts atgādināja, ka mērķis ir vakcinēt vismaz 70% pieaugušo Latvijas iedzīvotāju līdz vasaras beigām. Tiek sagaidīts, ka lielas vakcīnu kravas ienāks gada otrajā ceturksnī un tad tiks vakcinēti 100 000 līdz pat 150 tūkstoš  cilvēku nedēļā.