Latvijā sadzīves atkritumu apjoms uz vienu iedzīvotāju pieaug straujāk nekā vidēji Eiropas Savienībā. Lai tas tā neturpinātos, vides organizācijas un aktīvisti arvien skaļāk iestājas par otrās dzīves došanu lietām, neļaujot tām nonākt atkritumu plūsmā. Ar šādu mērķi šodien tiek atklāta digitāla platforma lietovelreiz.lv, kuras mērķis ir mudināt sabiedrību iesaistīties aprites ekonomikā.

Platforma lietovelreiz.lv ir vieta, kur varēsi teikt „jāvārdu” atkārtotai izmantošanai - nomāt, atrast labu meistaru remontam, bez maksas vai par simbolisku maksu iegūt lietotas preces. Tā šo interneta vietni piesaka projekta ieviesēji no biedrības “Zero Waste Latvija”. Šī digitālā platforma ir daļa no vairāk nekā 15 miljonu eiro vērta projekta, kurā Latvija apņēmusies mazināt atkritumu apjomu. Būtībā vietne lietovelreiz.lv pielīdzināma sava veida sludinājumu lapai.

Interneta lapā pieejama karte, kurā var atrast savai atrašanās vietai tuvāko pakalpojumu sniedzēju, piemēram, iznomātāju, remonta iespējas, vai lietotas preces.