Šodien, 2.oktobrī, uz pirmo sēdi sanāks jaunievēlētā Rīgas dome. Dome ievēlēs gan tās priekšsēdētāju, gan plānot ievēlēt trīs vicemērus. Par to iepriekš izskanējusi arī kritika. Viens no vicemēriem būs Rīgas vicemēra amata kandidāts Edvards Smiltēns (NA/LRA) intervijā Latvijas Radio pastāstīja, ka vicemēri nodrošinās lielāku stabilitāti.

Smiltēns būs atbildīgs par sadarbību ar pašvaldībām, jo daudzi risinājumi galvaspilsētai sākas ārpus Rīgas. Tāpēc Smiltēns uzskata, ka svarīgi panākt labu sadarbību ar Pierīgas pašvaldībām.

Tikmēr bijušais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs un šobrīd opozīcijas deputāts (GKR) iepriekš paudis, ka 3 vicemēriem Rīgā nebūs ko darīt, optimālākis variants esot 2 vicemēri.

Burovs paredz, ka pēc Saeimas vēlēšanām situācija Rīgas domē var mainīties. Viņš intervijā Latvijas Radio paskaidroja, ka opozīcija neplāno būt agresīvā un visu kritizēt, bet iesaistīties konstruktīvā darbā.

Runājot par pozīcijas un opozīcijas sadarbību, Smiltēns pauda, ka ciena opozīciju, savukārt Burovs domā, ka koolīcijas deputāti pašlaik dala amatus, nākamais solis būšot koolīcijas ķeršanās klāt kapitālsabiedrībām, un mazāk domā par sadarbību, bet laiks rādīšot, kā viss notiks.