Septembra sākumā zināmu rezonansi sociālās saziņas vietnē "X" izraidīja bijušā satiksmes ministra Jāņa Vitenberga publicētās fotogrāfijas no Daugavas stadiona pēc tur notikušā baltkrievu mūziķa Maksa Korža koncerta - izbradāts un pamatīgi sabojāts futbola laukuma segums, velēnām mētājoties uz vieglatlētikas skrejceliņa. Stadionā kuru katru brīdi sākies futbola laukuma zāliena nomaiņa, mainīs arī skrejceliņa segumu, turpinās vieglatlētikas manēžas būvniecība. Bažas rada būvnieku iespējas pabeigt manēžu līdz gada pēdējai dienai, kad tai jābūt nodotai ekspluatācijā.

 

Daugavas stadiona teritorijā klaudz āmuri un sparīgi strādā ceļamkrāni - celtnieki steidz pabeigt vieglatlētikas manēžu, kas jānodod ekspluatācijā līdz gada pēdējai dienai. Būves fasāde jau izskatās gandrīz pabeigta, bet iekšpusē vēl darāmā daudz. Darbus veic viens no lielākajiem būvuzņēmumiem Latvijā UPB.

Latvijas Nacionālā sporta centra, kas zem viena jumta apvienojis Daugavas stadiona kompleksu, Lielupes tenisa centru, Siguldas ledus trasi un sporta centru “Mežaparks”, vadītājs Daniēls Nātriņš vēl vakar, 27. septembrī, tikās ar atbildīgo būvuzraugu, kurš solījis darbus pabeigt līdz 31.decembrim. Nātriņš uzsvēra: šoreiz viņam nav bažu, ka atkārtosies kas līdzīgs kā pirms diviem gadiem ar “Daugavas” ledus halli, ko ilgi nevarēja nodot ekspluatācijā būvnieka “Arms Group” neizdarību dēļ.

Interesanti, ka Latvijas Vieglatlētikas savienība jau februārī vēlas manēžā sarīkot pirmās sacensības. Vieglatlētu vēlme ir apdzīvot jauno manēžu no rudens līdz pavasarim, bet vasarā to atvēlēt sporta spēļu pārstāvjiem. Manēža būs multifunkcionāla, tur bez vieglatlētiem varēs trenēties un spēlēt arī volejbolisti, telpu futbolisti, handbolisti un florbolisti. Plānots, ka manēžā notiks arī kultūras pasākumi. Pie manēžas ārējās sienas šobrīd top bobsleja starta estakāde, kur šī sporta veida pārstāvji trenēs starta ieskrējienu.

Daugavas stadiona centrā šobrīd darbi nenotiek, bet jau drīzumā paredzēts uzsākt futbola laukuma zāliena nomaiņu, kā arī tā apsildes sistēmu ierīkošanu. Mainīs arī sen nolietoto viegltlētikas skrejceliņu.

Pēc septembra sākumā stadionā notikušā baltkrieva Maksa Korža koncerta futbola laukuma zāliens bija pamatīgi sabojāts, velēnas mētājās arī uz skrejceliņa. Nātriņš Latvijas Radio uzsvēra, ka tas tika darīts apzināti, jo zālāju tāpat mainītu. Darbi, lai to saglabātu, izmaksātu papildu desmit tūkstošus eiro.

Baltkrievijas diktatoru Aleksandru Lukašenko kritizējošais Koržs pulcēja aptuveni 35 tūkstošus savu fanu, šis koncetrs kļuva par vienu no ienesīgākajiem kultūras pasākumiem stadiona vēsturē, ja neskaista Dziesmu un deju svētkus. Tiesa, stadiona vadība pirms dot zaļo gaismu koncertu rīkot, konsultējās ar Valsts drošības dienestu.

Pēc futbola zālāja nomaiņas, laukuma apsildes ierīkošanas un vieglatlētikas skrejceliņa nomaiņas Daugavas stadions atbildīs UEFA ceturtajai kategorijai futbolā un visaugstākajai kategorijai vieglatētikā. Futbola un vieglatlētikas federāciju pārstāvji gan ar savu finansējumu neiesaistās, naudu dod valsts un Eiropas fondi, kā arī banka kredīta veidā. Nātriņš cer, ka būvdarbi centrālajā laukumā sāksies jau aptuveni pēc nedēļas. Kad stadionā varēs spēlēt futbolu un iemēģināt jauno skrejceliņu viņš gan precīzi pateikt nevarēja.