Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma Baltijas laikmetīgās keramikas izstāde. Trešās Latvijas keramikas biennāles ietvaros muzejā savus darbus demonstrē 19 keramiķi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Mākslas darbos apvienotas dažādas keramikas tehnikas, formas un materiāli, kā arī darbi stāsta par dažādām sabiedrībā aktuālām tēmām.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Keramikas un porcelāna kolekcijas glabātāja Dace Ļaviņa stāsta par vienu no laikmetīgās keramikas darbiem ar nosaukumu "Insomnia". Jaunajā muzeja izstādē "CREO ERGO SUM" jeb "RADU, TĀTAD ESMU’’ kopumā izstādīti ap 200 darbi, kurus radījuši 19 Baltijas keramiķi. Laikmetīgās keramikas darbos nav saskatāmas tradicionālās formas, bet darbu pamatā ir koncepcija.

Dace Ļaviņa: "Mēs šajā izstādē neredzēsim tradicionālās vāzes, krūzes, šķīvjus, kas ir kā utilitāri priekšmeti, tāpat arī neredzēsim tādus izteikti dekoratīvus priekšmetus. Taču šajā izstādē galvenais ir doma, koncepcija un dažādu problēmu risinājumi. Centrā ir cilvēks ar viņa pašreizējā laikmeta izjūtu. Te atspoguļotas sociāli atbildīgas tēmas – integrācija, dabas aizsardzība, pandēmija."

Izstādes darbos izmantoti visi tradicionālie keramikas materiāli - šamots, akmens masa, māls, porcelāns, kas bieži papildināti ar dažādiem objektiem vai otrreiz pārstrādātiem materiāliem. Izstādes kuratori no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas izvēlējušies arī darbus, kas atspoguļo dažādu laikmetu tehnikas. Izstādē ir gan māla darbs, kas veidots ar 3d printeri, gan darbi, kas veidoti ar rokām no pavisam nelielām detaļām.

Laikmetīgās keramikas izstādes laikā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā noritēs arī dažādas keramiķu meistardarbnīcas.