Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Juris Rancāns (JKP) Latvijas Radio programmā Labrīt sacīja, ka pēdējā laika slepkavības neliek domāt par 90.gadu atgriešanos – jo kopumā slepkavību skaits Latvijā mazinās. Taču Rancāns uzsvēra, ka jāstrādā pie policijas spēju stiprināšanas un noteikti ir jāatjauno augstākā mācību iestāde - Policijas akadēmija, kas varētu sniegt policijas speciālistiem daudz pamatīgākas zināšanas arī šādu noziegumu atklāšanā.

Tas būtu iespējams, valdībā ir runāts par to, jo tiesībsargājošajām iestādēm noteikti ir vajadzīga šāda augstākā līmeņa skola speciālistu sagatavošanai. Process gan, pēc Rancāna teiktā, nebūs ātrs. Par šāda līmeņa speciālistu sagatavošanu runā gan iekšlietu, gan tieslietu ministri.

Jau 12 gadus, kopš netiek sagatavoti augsta līmeņa speciālisti, krītas arī izmeklēšanas rezultāti. Vērtējot policijas darbu, Rancāns sacīja, ka ar pieejamiem resursiem policija strādā ugunsdzēšanas režīmā, ar nepietiekamu kadru skaitu. Vērtējot iekšlietu ministra darbu, Rancāns teica, ka ministrijai tiek piešķirts mazāks finansējums, nekā nepieciešams, turklāt Saeimas deputāts arī norādīja, ka ministram tomēr vairāk uzmanības būtu jāvelta tiešajiem pienākumiem.