Desmit gadus pēc Zolitūdes traģēdijas var secināt, ka mācības mūsu valsts guva pārāk lēni, jo pat būvniecības normatīvu uzlabojumi bija jāgaida vairākus gadus. Tā secina labas pārvaldības un pretkorupcijas eksperte Inese Voika, kas traģēdijas laikā bija sabiedrības par atklātību „Delna” padomes priekšsēdētāja. Viņa Latvijas Radio atzina, ka tiesvedība liek domāt par trūkumiem būv-uzraudzībā, un tie arvien nav novērsti.

Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo un cietušo tuvinieki nekad nepiekritīs nu jau divu tiesas instanču vērtējumam, ka veikala sabrukšanā ir vainojams tikai inženieris Ivars Sergets, jo viņš varbūt pieļāva aritmētisku kļūdu, taču milzīgos trūkumus būvniecībā ir pieļāvusi sistēma ar daudz vairāk atbildīgajiem. To šorīt Latvijas Radio atzina biedrības „Zolitūde 21.11.” vadītāja Regīna Ločmele. Viņa arī kritizēja ilgstošo tiesas procesu.

Šodien, 21. novembrī, aprit 10 gadi, kopš Zolitūdes traģēdijas, kad 2013. gada 21. novembrī, sagrūstot lielveikalam "Maxima", bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.