Uzskatot, ka dizaina nozare šī brīža krīzes apstākļos var būt ne tikai cietēja, bet arī aktīva darītāja, Pasaules Dizaina organizācija izsludinājusi pieteikšanos vispasaules dizaineru kopdarbības kustībai. Tās mērķis ir operatīvi izstrādāt produktus un pakalpojumus, kas varētu palīdzēt krīzes risināšanā globālā mērogā.

Kustībai Latvijas Dizaineru savienība aicina pievienoties arī Latvijas dizainerus, kam ir ļoti labs potenciāls ģenerēt svaigas un neordināras idejas.

Dizaina nozarei šī brīža situācija nes milzu zaudējumus tāpat kā daudzām citām, bet vienlaicīgi šī ir nozare, kas var arī ļoti daudz darīt, lai situāciju palīdzētu risināt.

Šai saistībā Pasaules Dizaina organizācija šajās dienās nākusi klajā ar aicinājumu - visas pasaules dizaineriem tuvāko nedēļu laikā izveidot kopdarbības kustību. Tās mērķis būtu - attālināti sadarbojoties, radīt reālus produktus, pakalpojumus un stratēģijas, kas palīdzētu risināt krīzes radītās problēmas.

Iesaistīties dizaineri ir aicināti jau kopš vakardienas, 25.marta. Sadarbībai būs atvēlētas aptuveni 10-14 dienas, kad tiks izkristalizēti arī rezultāti.

Arī Latvijas dizaineri tiek aicināti iesaistīties un plašāku informāciju var uzzināt Latvijas Dizaineru savienības mājaslapā. Savienības vadītāja Barbara Freiberga stāsta, ka šis ir līdzīgs projekts aizvadītajā nedēļā Latvijā notiekošajam hakatonam, tikai globāla mēroga, tāpēc ietilpīgāks cilvēku skaita ziņā un laikā.