Nākamā gada sākumā ceļu pie skatītājiem sāks deviņi apjomīgi pašmāju filmu projekti. Četri seriāli, trīs spēlfilmas un viena pilnmetrāžas dokumentālā filma. Tie ir augļi sešu miljonu eiro finansējumam, ko pirms nepilniem diviem gadiem Nacionālajam kino centram izdevās piesaistīt no Eiropas Savienības fonda, kas sniedza atbalstu kino industrijas atveseļošanai no Covid-19 pandēmijas sekām.

Projektu īstenotājiem bija jāstrādā ļoti ātri un intensīvi, jo filmu uzņemšanai bija atvēlēts tikai pusotrs gads, bet šobrīd visas filmas ir finiša taisnē un dažas no tām pirmizrādi piedzīvos jau janvārī. To vidū arī daudzsēriju filma "Pansija pilī", tapusi pēc pazīstamā Anšlava Eglīša tāda paša nosaukuma romāna motīviem.To veido trīs režisori – Andis Mizišs, Marta Elīna Martinsone un Dāvis Sīmanis.

Filma aizved uz 20.gadsimta 20.gadiem, un tās notikumi risinās muižā, ko rakstnieka Viktora Eglīša ģimene saņēmusi dāvanā no valsts ar visiem muižas dīvainajiem iemītniekiem. Muižā valda neparasts māksliniecisks gars, un tajā allaž iegriežas spilgtas kultūras personības. Uz ekrāna redzēsim spožu aktieru buķeti – galvenās lomas atveidos Gundars Āboliņš, Rihards Zelezņevs, Kristians Teterovskis un Dana Bjorka. Filmai būs spraigs sižets, gaiša noskaņa un tā būs komēdija – sola viens no tās scenārija autoriem Ivo Briedis.

Seriālam "Pansija pilī" būs septiņas sērijas, kā arī viena dokumentālā sērija, ko veido Gints Grūbe un kas izseko konkrēto vēsturisko personāžu un vēsturisko vietu likteņiem. Seriāla pirmizrāde būs 22.janvārī.

Pilnīgi cita rakstura seriālu savukārt veido Andrejs Ēķis, un tā ir spriedzes filma "Dumpis". Tā balstās patiesos notikumos , kas risinājās Rīgā 1975.gada 8.novembrī, kad revolūcijas 58.gadadienas svinību laikā uz pretzemūdeņu kuģa "Storoževoj" notika sacelšanās jeb dumpis, stāsta režisors Andrejs Ēķis. Galveno varoni, kas izvērš dumpi uz padomju karakuģa, atveido Dainis Grūbe. Arī šim seriālam būs septiņas sērijas, un tā pirmizrāde būs martā.

Par padomju laiku, tikai nedaudzus gadus vēlāk un no pilnīgi cita skatu punkta vēstīs arī Staņislava Tokalova un Jura Kursieša seriāls "Padomju džinsi". Tās galvenais varonis būs ar dumpiniecisku garu apveltītais Renārs, kurš kā pretpadomju elements un kvēls rokenrola fans nokļūst psihiatriskajā slimnīcā, kur izveido nelegālu pagrīdes džinsu ražotni. Filma veidota traģikomiskā intonācijā, stāsta viens no režisoriem Staņislavs Tokalovs. Seriālam "Padomju džinsi" būs astoņas sērijas, tajā galveno varoni Renāru atveidos Kārlis Arnolds Avots, seriāla pirmizrāde paredzēta nākamā gada pavasarī.

Ceturtā jaunā daudzsēriju filma vēstīs par mūsdienām, tā saucas "Asistente" un to veido Alise Zariņa un Liene Linde. Seriāla centrā 25 gadus vecā Laila, kura nolemj strādāt sociālo darbu, ticot, ka viņa spēj mainīt pasauli, bet izrādās, ka pasaule nemaz tik ļoti nevēlas mainīties. Lailas lomu seriālā atveido Elizabete Skrastiņa, un arī šis seriāls ceļu pie skatītājiem sāks nākamā gada pavasarī.