Dzīves un cilvēku visdažādākās šķautnes savās dokumentālajās filmās turpina pētīt režisors Ivars Zviedris. Drīzumā gaidāma pirmizrāde filmai "Uz neredzīti, Brasa!", kas ir stāsts par mūsdienu cietuma vidi, kas norit uz Brasas cietuma slēgšanas fona. Filmu veidojot, režisors divus mēnešus katru dienu pavadījis Brasas cietumā, ticies ar ieslodzītajiem, iemācījies runāt viņiem raksturīgā valodā un paraudzīties uz dzīvi no viņu skatu punkta.

Filmā iepazīstam galveno varoni Andri un vēl citus ieslodzītos, viņu dzīvesstāstus, sadzīvi, arī viņu redzējumu par dzīvi pēc atbrīvošanas. Viena no filmas galvenajām līnijām ir veco cietuma paražu satikšanās ar jaunajām eiropeiskajām tradīcijām.

Filmas galvenais varonis Andris atklāti stāsta par nerakstītajiem likumiem, kas joprojām valda Latvijas cietumos. Viena no filmas galvenajām līnijām arī ir – šo nerakstīto likumu un arī cietuma valodas satikšanās ar jauno, eiropeisko pieeju, dažādām resocializācijas programmām, kas aizvien vairāk tiek izvērstas arī Latvijā.

Visi filmā redzamie cietuma darbinieki un ieslodzītie filmēti vēl Brasas cietumā dažus mēnešus pirms tā slēgšanas 2019.gada pavasarī. Tieši šī gaidāmā slēgšana arī bija pateicīgs moments, lai Ivars Zviedris cietumā vispār varētu salīdzinoši brīvi filmēt, jo citā situācijā apstākļos tas nebūtu iespējams. Filmā arī redzam, ka ieslodzītie pakāpeniski tiek pārvesti uz citiem cietumiem un Brasas cietums iztukšojas un kā pēdējie paliek filmas galvenais varonis Andris un arī Māris. Šobrīd viņi abi jau ir brīvībā.

Veidojot filmu, Ivars Zviedris divus mēnešus katru dienu pavadīja cietumā, tikās un sarunājās ar ieslodzītajiem, vēlāk ar dažiem ar sadraudzējās, bet sākums kā jau pilnīgi svešā, specifiskā vidē nebija tik vienkāršs.

Ivara Zviedra dokumentālās filmas "Uz neredzīti, Brasa!" pirmizrāde notiks nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" laikā februāra nogalē, filma ir izvirzīta arī trīs "Lielā Kristapa" balvām. Vēlāk plānots filmu izrādīt arī plašāk un ārpus Rīgas, arī Latvijas cietumos, tāpat plānots, ka filmu pavadīs arī diskusija.