Šajā nedēļas nogalē durvis ver jauna kultūras un atpūtas vieta Liepājā - Pegaza pagalma viesistaba. Ieceri - radīt vietu mūzikas un mākslas notikumiem, kur gaidāmi ne tikai koncerti, bet arī izstādes, īstenojusi Liepājā jau labi zināma komanda „Liepaja Music”. Pegaza palma viesistabā gaidāmi regulāri džeza mūzikas vakari, kā arī notikumi, kas iepazīstinās ar pasaules mūziku, bet šajā sestdienā būs pirmais koncerts plašākai publikai.

Liepājas mūziķi jau gatavojas mēģinājumam Pegaza pagalma viesistabas mājīgajās telpās. Brīdī, kad tiekos ar Pegaza pagalma viesistabas saimniekiem, tur vēl valda liela rosība, lai pabeigtu iekārtot telpas. Jaunā kultūras vieta atrodas Liepājas Universitātei piederošā ēkā pilsētas vēsturiskajā centrā blakus Siena tirgum, netālu no mākslinieka Ulda Rubeža lielformāta sienas gleznojuma „Pegazs”. Par atrašanās vietu un nosaukuma - Pegaza pagalma viesistabas rašanos, vairāk stāsta Irita Kalēja.

Par vēsturisko Liepājas pagalmu Irita Kalēja jautājusi arī pilsētas vēsturiskās arhitektūras pārzinātājam Gunāram Silakaktiņam, kurš atklājis pagalma pielietojumu senākos laikos. Kas jaunajā kultūrtelpā atradies padomju laikos un kas vēl senāk, atklāj Irita Kalēja.

„Te ir bijušas garāžas, ar visām bedrēm, te ir bijusi mākslas skola ar mākslinieku darbnīcām.

Senos laikos te ir bijusi zirgu iebrauktuve, to var redzēt pēc arkas. Vecos laikos atbrauca saimnieki, piesēja pie steliņģa savu zirgu, tad gāja uz tirgu iepirkties, uz traktieri sadzerties un tad nāca pie sava zirdziņa un pa iebrauktuvi ārā, tā zirdziņš savu saimnieku aizveda mājās.”

Mūsu laikos caur seno iebrauktuvi plūdīs mūzikas un mākslas ļaudis, kuri aicinās apmeklēt dažādus notikumus. Pirmie pasākumi pagalmā notika jau pagājušā vasarā, stāsta viens Pegaza pagalma viesistabas veidotājiem. Jānis Ivuškāns ir trompetists un mūzikas aranžētājs, kurš savulaik izveidoja muzikālo apvienību „Liepāja Music Orchestra”. Tagad būs iespēja pulcēties pašu izlolotās un mājīgās iekštelpās, intīmākā atmosfērā, kur nav vietas simtiem cilvēku, bet gan dažiem desmitiem. Piektdien gaidāms notikums šaurākam lokam, taču jau sestdien publisks pasākums.

Līdz šim „Liepaja Music” vārds Liepājā izskanējis saistībā ar koncertiem uz ūdens, vismaz pagaidām viņi izlēmuši šos koncertus nerīkot, bet pievērsties Pegaza pagalma viesistabas attīstībai, kam iecerēts piesaistīt gan pašvaldības, gan VKFF projektu finansējumu.

.