17.jūnijā pēc renovācijas un pārbūves darbiem durvis apmeklētājiem ver Rīgas Porcelāna muzejs, kas atrodas Vecrīgā, Konventa sētā un kuram šogad aprit 20.jubileja. Ja līdz šim muzejs darbojās pagrabstāvā, tad pēc pārbūves tas ieguvis papildus platību arī pirmajā stāvā, kur izveidots jauns muzeja ieejas mezgls, kā arī telpas radošajām aktivitātēm. Arī pagrabstāvā esošās ekspozīciju zāles ir atjaunotas un nomainīti vitrīnās skatāmie priekšmeti.

Līdz ar pārbūvēto telpu atvēršanu ceļu pie skatītājiem sāks arī Ineses Brants personālizstāde, kurā vēsturiskās porcelāna apgleznošanas tradīcijas māksliniece savienojusi ar savu mūsdienīgo rokrakstu.

Tikko muzejā ienākot, uzreiz var novērtēt pārbūves ieguvumus. Ja pirms tam muzejam īsti pat nebija priekštelpas, un pa taisno nācās doties pagrabā iekšā uz ekspozīcijām, tad tagad 1.stāva līmenī ir plaša un moderna priekštelpa ar kasi, suvenīru vitrīnām un citu atbilstošu aprīkojumu, un tagad muzejs ir ērti pieejams arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

"Tā pārbūve ir, ka ir savienots pagrabstāvs ar pirmo stāvu, un pirmajā stāvā, kas ir ielas līmenī, mēs esam ieguvuši papildtelpas," nelielā ekskursijā pa muzeja jauno daļu ved muzeja direktore Santa Dobele.