Šovasar durvis vērs jaunā Latvijas Mākslas akadēmijas filiāle Kuldīgā. 17. jūnijā tur gaidāms jau pirmais pasākums, kad iecerēts pakalpojuma dizaina studiju pirmā gada noslēguma pasākums. Lai atzīmētu Mākslas akadēmijas klātesamību Kuldīgā, Adatu fabrikas ēkā, kas top arhitektes Zaigas Gailes virsvadībā, jau šobrīd ir izveidota  profesionālās doktora programmas studentu un pasniedzēju kopīga izstāde. Publiski Kuldīgā  jau redzams viens no darbiem, tā ir tēlnieka Egona Peršēvica skulptūra.

Adatu fabrikas pārtapšanas stāsts Kuldīgā sācies jau 2015. gadā, atklāj Adatu fabrikas un SDSI (Starptautiskās studiju programmas pakalpojumu dizainā) studiju programmas veidotāja un šobrīd arī vadītāja Ilze Supe. Tagad tās īstenošanā jau iesaistītas četras augstākās izglītības iestādes – Latvijas Mākslas akadēmija, Lapzemes Universitāte, Igaunijas Mākslas akadēmija un Rīgas ekonomikas augstskola. Pati programma gan tika akreditēta pavisam nesen, studijas 2021.rudenī uzsāka studenti no piecām valstīm.

Pirmā gada studiju noslēgums notiks jau 17. Jūnijā, turklāt  jaunajā Adatu fabrikas mājā, stāsta Ilze Supe. 

Lai iezīmētu Mākslas akadēmijas klātbūtni Kuldīgā un Adatu fabrikā jaunajā filiāles ēkā notiks vēl kāds notikums - tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas profesionālās doktora programmas studentu un diplomdarbu vadītāju darbu izstāde, kas piepildījusi visu ēku. Viens no autoriem ir liepājnieks Egons Peršēvics,  kura tēlniecības darbu jau tagad var aplūkots ikviens interesents. Skulptūra atrodas Adatu fabrikas pagalmā. Mākslinieks spriež,  ka jaunās filiāles stāsts Kuldīgā būs nozīmīgs pienesums ne tikai pilsētai, bet visam reģionam.

Mākslinieks uzver Kuldīgas atvērtību vizuālai mākslai. Runājot par savu jaunāko skulptūras darbu, kas jau šobrīd atrodas Kuldīgas vidē, autors Egons Peršēvics runā par cenzūru.  Darbs tapis gada laikā, sākotnēji Karostas ūdens tornī Liepājā, kur arī šogad visas vasaras garumā būs atvērtās mākslinieku darbnīcas, bet noslēgumā to apgleznojuši mākslinieki un kolēģi Rīgā, savukārt vīrieša skulptūrai viņš izvēlējies modeli, savu draugu, liepājnieku Kasparu Čekotinu.

Izstādē pārstāvētas dažādas tehnikas – glezniecība, tēlniecība un multimediju māksla. Jaunā arhitektes Zaigas Gailes radītā telpu Kuldīgā  apmeklētājiem  būs pieejama no 1. jūlija līdz septembra beigām, kad tur varēs apskatīt bagātīgo profesionālās doktoru studentu un diplomdarbu vadītāju izstādi, kas piepildījusi visu ēku, vienlaikus tā būs iespēja pirmo reizi ieraudzīt pārveidotās adatu fabrikas telpu iekšpusi.