Kopš Covid-19 ierobežojumu ieviešanas pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" zaudējumi sasnieguši četrus miljonus eiro, to šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa. Šie zaudējuma aprēķini veikti līdz 30.aprīlim un par tiem jau informēta Rīgas domes administrācija.

Uzņēmuma vadītāja pastāstīja, ka šobrīd jau jūtama intensīvāka pasažieru plūsma. Ja pirms divām nedēļām to bija aptuveni 95 tūkstošiem dienā, tad pagājušajā nedēļā pasažieru skaits pārsniedza 100 tūkstošus dienā. Līdz ar to dažos maršrutos autobusi ir pārpildīti. Kā vienīgo risinājumu "Rīgas satiksmes" vadītāja minēja grafika pārskatīšanu.

Kā jau stāstījām, no 12.maija pasažieriem obligāti sabiedriskajā transportā jāvalkā mutes un deguna aizsegi, piemēram, sejas maska, šalle vai lakats. Džineta Innusa teica, ka galvaspilsētas sabiedriskajā transportā kontrolieriem dots uzdevums sekot līdzi tam, vai pasažieri ievēro šo prasību, taču sodīt nevienu nevarēs.

Savukārt Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš, norāda, ka sejas maska ir tikai mazs solis kopējā saslimstības ierobežošanā: