Lai ar koncertu Parīzē ieskandinātu Lūcijas Garūtas 120. jubilejas gadu, uz Franciju dodas pianiste, starptautisko konkursu laureāte Dzintra Erliha. Viņas solokoncerts notiks 8. decembrī Latvijas vēstniecībā Parīzē.

Lūcijas Garūtas sirdī Parīzei bija īpaša vieta. Ar to saistījās gan studijas pie izciliem franču pianistiem, gan radošie panākumi, gan liktenīga mīlestība. Ar Lūcijas Garūtas mūziku un Parīzi cieša saikne ir arī pianistei Dzintrai Erlihai.

Pianiste Dzintra Erliha Lūcijas Garūtas mūzikai ir uzticīga jau gandrīz 20 gadu garumā. Viņas interese par to aizsākās studiju gados, vēlāk savu doktora disertāciju viņa veltīja tieši Garūtas kamermūzikai un viņas dzīves vadlīnijām. Interesanti, ka viens no abas personības vienojošajiem faktoriem ir arī Parīze.

Dzintras Erlihas saikne ar Parīzi sākās pirms 22 gadiem, kad viņa uzvarēja pianistu konkursā , kas viņai pavēra ceļu studēt pie izciliem pianistiem Francijā. Ar šo pilsētu dziļa saikne bijusi arī Lūcijai Garūtai. Līdzās radošiem panākumiem ar Parīzi Lūciju Garūtu vienoja arī romantiskas atmiņas par kādu liktenīgu mīlestību, kam tomēr nebija lemts piepildīties.

Pati Lūcija Garūta reiz teikusi, ka mūzika ir dvēseles elpa, un Dzintra Erliha uzskata, ka šie vārdi ļoti precīzi raksturo arī pašas Garūtas mūziku.

Līdzās Garūtas mūzikai koncertā Parīzē skanēs arī citu latviešu komponistu sieviešu klavierdarbi. Īpašs notikums būs Daces Aperānes jaundarba “Jauns mēness” pirmatskaņojums. Arī šim darbam ir cieša saikne ar Parīzi, to iedvesmojusi gleznotāja Pētera Krastiņa daiļrade un tieši viņa miniatūrglezna ‘’Jauns mēness’’ 2018.gadā bija izstādīta Orsē muzejā Baltijas valstu simbolistu darbu izstādē. Dzintra Erliha atzīst, ka viņai pašai vizuālā māksla ir ļoti tuva, tā palīdz izjust un veidot interpretāciju.

Nākamais ir Lūcijas Garūtas 120. jubilejas gads. Dzintra Erliha cer, ka tajā skanēs daudz Garūtas mūzikas un viņa arī pati gatavo jaunu programmu kopā ar vēl citiem mūziķiem. Bet jau rīt Latvijas vēstniecībā Parīzē būs Garūtas jubilejas ieskaņa, kad Dzintra Erliha sniegs solokoncertu.