Kārtējais Covid-19 vilnis šoruden ir sasniedzis Franciju nedaudz vēlāk nekā citas valstis. Tomēr novembra beigās arī Francijā inficēšanās līkne atkal sāka augt. Bet situācija slimnīcās pagaidām ir diezgan mierīga. Oficiālā statistika liecina, ka pašā decembra sākumā bija aizpildīti 36% reanimācijas gultu. Kopumā valstī ir vakcinēti 88% iedzīvotāju virs 12 gadu vecuma. Palūkojoties Parīzes un Monpeļjē ielās rodas sajūta, ka vairumu Francijas iedzīvotāju šobrīd vairāk nodarbina gatavošanās Ziemassvētkiem nekā pandēmija.

Francijas pilsētas Monpeļjē centrā ir izvietots Ziemassvētku tirdziņš. Ir dienas vidus, līdz ar to cilvēku nav pārāk daudz. Vairāk cilvēku sanāk vakaros. Bet tik un tā pie ieejas veidojas rinda, jo visiem tiek pārbaudīti Covid sertifikāti un arī somu saturs. Tas tādēļ, ka iepriekšējos gados Francijā ir notikuši uzbrukumi Ziemassvētku tirdziņu laikā. Tādēļ tiek mēģināts garantēt drošību. Šeit satieku arī dažādus tirgotājus, tostarp porcelāna tirgotāju, kur saka, ka pagājušajā gadā Ziemassvētku tirdziņš nav noticis. Līdz ar to viņi cer, ka šogad izdosies nopelnīt, lai varētu kompensēt arī tos zaudējumus, kas radušies iepriekšējā gadā.

Pēc īsas vizītes Francijas dienvidos dodos uz Parīzi. Arī te rodas priekšstats, ka dzīve rit pilnā sparā. Veikali ir pilni ar pircējiem, kuri meklē Ziemassvētku dāvanas. Arī kafejnīcās ir daudz apmeklētāju, un kā tas Parīzē ir ierasts, bieži vien visi sēž gandrīz plecu pie pleca ar svešiniekiem.