Sākam jaunu reportāžu sēriju ar nosaukumu „Dzīve pandēmijā”. Tās laikā mūsu žurnālisti dosies uz dažādām Eiropas valstīm, lai savām acīm saprastu kā Covid-19 tās ir ietekmējis, kāds sabiedrībā valda noskaņojums un kā varasiestādēm veicās ar vakcināciju.

Pirmā valsts, kur mēs viesosimies, ir Bulgārija. Saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem tur ir vakcinēti tikai nepilni 24% pieaugušo. Kādēļ bulgāri tik kūtri vakcinējas, kāda situācija valda veselības aprūpē un ko dara varas iestādes?

Ir lietains otrdienas vakars. Vienā no mākslas galerijām Sofijas centrā notiek fotoizstādes atklāšana. Lejā cilvēki dažādās grupās dzer vīnu un alu. Otrajā stāvā ir izliktas fotogrāfijas. Sejas maskas var redzēt tikai dažiem. Kopumā rodas sajūta, ka par koronavīrusa pandēmiju te maz kurš uztraucās.

"Šis nav svarīgākais temats bulgāru sabiedrībā. Jā, par to runā medijos un citur, bet cilvēki ar to pārāk daudz nesastopas. Tie, kuri tic, ka Covid nepastāv, dzīvo tā, it kā tas nepastāvētu. Bet arī citi - piemēram es uzskatu, ka Covid pastāv - ne pārāk stingri seko noteikumiem," atzīst izstādes kurators un fotogrāfs Nikola Mihovs.

Viņš ir viens no retajiem bulgāriem, kurš ir vakcinējies pret Covid-19. Mihovs atzīst, ka sākotnēji viņš nedaudz šaubījās, bet vēlāk tomēr nolēma saņemt poti. Līdzīgi rīkojās arī vairums viņa draugu. Kaut arī fotogrāfs pazīst arī tādus cilvēkus, kuri tic neiedomājamām sazvērestību teorijām.