Edgars Rinkēvičs, raksturojot galvenās prioritātes Valsts prezidenta amatā, intervijā Latvijas Radio izceļ valsts ārējo un iekšējo drošību, valsts konkurētspējas veicināšanu, arī jautājumus, kas saistīti ar demokrātijas un likuma varas stiprināšanu.

"Nemainīgi stingrs atbalsts Ukrainai" un plašāka reģionālā sadarbība, kur Baltijas valstis "spēlē unikālu lomu kā saikne starp Ziemeļvalstīm un Centrāleiropas valstīm," – tā topošais Valsts prezidents par "ārpolitiskajiem uzsvariem" jaunajā amatā.

Tajā pašā laikā Rinkēvičs atzina, ka "nākamnedēļ Viļņā notiekošajā NATO samitā Ukrainas uzaicināšana aliansē nenotiks", un valdošais noskaņojums aliansē ir tāds, ka par Ukrainas uzaicināšanu varētu runāt, kad karadarbība valstī būs beigusies, Latvijas Radio sacīja jaunievēlētais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Savukārt, runājot par valdības koalīcijas paplašināšanās sarunām, Rinkēvičs norādīja: "Es netaisos šajā procesā līdz augusta otrajai pusei nekādi iesaistīties", uzsverot, ka šis ir "principiāli jautājums partijām".

Egils Levits šodien, 7. julijā, aizvadīs pēdējo dienu prezidenta amatā kopā ar 24 sabiedriski aktīviem jauniešiem no visas Latvijas un diasporas. Jau rītdien amatā stāsies jaunievēlētais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.