Šonedēļ Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola ir nākusi klajā ar 14 priekšlikumiem, kā uzlabot deputātu darba caurskatāmību un mazināt korupcijas iespējas. Starp tiem ir bijušo deputātu pieejas mazināšana parlamentam, obligāta lobistu un citu sanāksmju dalībnieku reģistrācija, kā arī saņemto dāvanu un ceļojumu publiskošana. Tomēr to daļēji aizēnoja kritika par Metsolas novēloti iesniegto sarakstu ar dāvanām, ko priekšsēdētāja līdz šim ir saņēmusi, vadot parlamentu. Dāvanu vidū ir šampanietis, šokolādes, žāvēta desa un zila aitas figūriņa.

Tāpat trešdien Eiropas Parlamenta deputāti ir ievēlējuši jaunu priekšsēdētājas vietnieku. Šo amatu turpmāk ieņems sociāldemokrāts no Luksemburgas Marks Angels. Viņš būs viens no 14 Metsolas vietniekiem. Angels stājās korupcijā apsūdzētās grieķietes Evas Kaili vietā. Kopš aresta Kaili joprojām atrodas Beļģijas cietumā, jo kā paziņoja viņas advokāts, prokurori baidās, ka Kataras specdienesti varētu nolaupīt deputāti un ātri nogādāt ārzemēs. Kaili ir izslēgta arī no Eiropas Parlamenta Sociāldemokrātu grupas.

Īsi pēc balsojuma mūsu korespondents Artjoms Konohovs Strasbūrā uz sarunu aicināja jauno vicepriekšsēdētāju Marku Angelu, lai izvaicātu par viņa skatījumu uz pārmaiņām, kas būtu nepieciešamas Eiropas Parlamentā.