Latvijas radio Ziņu dienesta korespondentes Ellas Semjonovas komentārs, kā arī Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātus pārrunājam ar Valdi Dombrovski no partiju apvienības "Jaunā vienotība", Andri Ameriku no "Saskaņas", kas ievēlēti par Eiropas Parlamenta deputātiem, un Robertu Putni no partijas "Progresīvie", kuras sarakstam atbalsta pietrūka.

 

Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis no "Jaunās Vienotības" savas partijas rezultātus Eiropas Parlamenta vēlēšanās vērtē kā labus. Viņš LR norādīja, ka JV ir pārvarējusi krīzi un atguvusi savu vietu Latvijas politikas centrā. Dombrovskis atstās amatu EK un kļūs par EP deputātu, bet, ja viņu nominēs Eirokomisāra amatam, Dombrovskis ir gatavs turpināt strādāt šajā amatā.

Dombrovskis plāno sadarboties ar deputātiem no labēji centriskām partijām, bet sadarbība ar kreisajām partijām varētu būt apgrūtināta.

No „Saskaņas” saraksta EP ievēlētais pārstāvis Andris Ameriks LR pauž, ka par „Saskaņas” saraksta rezultātiem priecīgs.

Eiropas Parlamentā Ameriks cīnīsies par nevienlīdzības mazināšanu, klimata jautājumiem un lielākiem Kohēzijas fondiem Latvijai. Potenciāli sadarbību saredz ar visiem politiskajiem spēkiem.

Partijas „Progresīvie” pārstāvis Roberts Putnis LR savas pārstāvētās partijas sliktos rezultātus EP vēlēšanās skaidro ar lielu konkurenci, bet atzīst, ka arī paš partijai pietrūka labāka snieguma. Partija gatavosies pašvaldību vēlēšanām, veidos reģionālo tīklu. Putnis apsver, vai atkāpties no partijas vadītāja amata, bet vēl nav izlēmis.