Malmē, Zviedrijā, startu sāk 68.starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss. Šodien, 7. maijā, notiks pirmais pusfināls, bet ceturtdien – otrais, kurā uzstāsies arī Latvijas pārstāvis Dons ar dziesmu "Hollow". Fināls savukārt notiks sestdien, 11. maijā.

Vai Donam varētu izdoties iekļūt finālā un pārtraukt Latvijas neveiksmju sēriju Eirovīzijā? Kādas tendences šogad iezīmējas konkursā? Kā Latvija vispār kopumā sevi parādījusi šajā starptautiskajā pasākumā nu jau 23 gadu garumā?

2000.gadā Latvija debitēja Eirovīzijas dziesmu konkursā ar "Prāta Vētras" dziesmu "My Star" un ieguva augsto trešo vietu. Sekoja Arņa Medņa uznāciens ar kompozīciju "Too Much" un iegūta 18.vieta, un tad arī Latvijas triumfs, kad 2002.gadā Marija Naumova plūca uzvaras laurus ar dziesmu "I Wanna".

Pēc Marijas Naumovas uzvaras labi rezultāti Latvijai bijuši vēl divas reizes – 2005.gadā, kad "Valters&Kaža" ieguva 5.vietu, un desmit gadus vēlāk, kad Aminata izcīnīja 6.vietu. Tātad, kopumā 23 gadu laikā, kopš Latvija piedalās konkursā, bijuši četri labi sasniegumi, pārējie dalībnieki vai nu palikuši visai zemās vietās finālā vai lielākoties nav līdz finālam vispār tikuši.

Mūzikas apskatnieks Sandris Vanzovičs, kurš kopš Latvijas iesaistīšanās rūpīgi seko līdzi Eirovīzijai, pirms kādiem gadiem bijis arī atlases žūrijā – uzskata, ka tas ir ļoti labi, ka mēs piedalāmies šajā pasākumā, jo tā ir viena no retajām iespējām mūsu mūziķiem sevi parādīt starptautiski. Taču tieši kā sacensība šis pasākums nav Latvijas stiprā puse, bet par to arī nebūtu nemaz tik ļoti jāsatraucas.