Eiropas Komisija (EK) pēc izmeklēšanas noslēgšanas ASV saldumu un dzērienu ražošanas uzņēmumam „Mondelez” piemērojusi 337,5 miljonu eiro naudassodu par produktu tirdzniecības ierobežošanu Eiropas Savienībā. Eiropas Komisija uzsver, ka uzņēmums, kurš arī turpina darbību Krievijā, ļaunprātīgi izmantojis uzņēmuma dominējošo stāvokli tirgū, tādējādi pārkāpjot Eiropas Savienības konkurences noteikumus.

Amerikas Savienoto Valstu saldumu un dzērienu ražošanas uzņēmums „Mondelez” ražo produktus ar dažādiem zīmoliem. To vidū ir arī "Toblerone", "Oreo", "Philadelphia" un "Milka". Pērn uzņēmuma ieņēmumi bija 36 miljardi ASV dolāru. Ukraina uzņēmumu iekļāvusi starptautisko kara sponsoru sarakstā, jo tas turpina darbību Krievijā, nodarbinot divarpus tūkstošus cilvēku trīs rūpnīcās.

Taču nepatikšanas Eiropā uzņēmumam sākās 2019.gadā. Toreiz Eiropas Savienības izmeklētāji veica vairākas kratīšanas uzņēmuma birojos visā Eiropā. Savukārt 2021.gada janvārī Eiropas Komisija sāka izmeklēšanu par iespējamu konkurences noteikumu pārkāpšanu. Tagad izmeklēšana noslēgusies un lemts uzņēmumam piemērot 337,5 miljonu eiro naudassodu. Eiropas Komisijas ieskatā, „Mondelez” ļaunprātīgi izmantojis uzņēmuma dominējošo stāvokli tirgū, tādējādi pārkāpjot Eiropas Savienības konkurences noteikumus. Tiek norādīts, ka uzņēmums laika periodā no 2012.gada līdz 2019.gadam bija iesaistīts pret konkurenci vērstos nolīgumos vai saskaņotās darbībās, tostarp ierobežoja vairumtirdzniecības klientu iespējas tālākpārdot produktus un lika tiem piemērot augstākas cenas eksportam salīdzinājumā ar pārdošanas cenām iekšzemes tirgū.