Konflikts starp Jaunā Rīgas teātra būvnieku (JRT) un projektētāju ir iekšējais nozares strīds, kur Ekonomikas ministrijai būs jāizvērtē abu pušu veiktais darbs. Tā līguma pārtraukšanu ar teātra ēkas būvnieku – uzņēmumu „Rere Būve 1” – Latvijas Radio komentēja Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis.

Viņš atteicās komentēt arhitektes Zaigas Gailes paziņojumus par kara pieteikumu lielo būvfirmu mafijai. Kā pozitīvo aspektu šajā situācijā Ekonomikas ministrs pārstāvis minēja to, ka šajā iepirkumā ir apvienota gan projektēšana, gan būvniecība. Līdz ar to pasūtītājs var justies drošāk, jo būvniecības puse ir atbildīga gan par projektēšanu, gan par būvniecību vienlaicīgi. Tātad uzsākt strīdu par to, kura no pusēm ir vainīga, nav iespējams, minēja Edmunds Valantis. Viņš arī norādīja, ka atbildīgajai ministrijai esot ļoti svarīgi, lai būves uzbūvētu kvalitatīvas.

Valsts nekustamie īpašumi nolēmuši lauzt pirms gada noslēgto līgumu ar uzņēmumu „Rere būve viens”, vainojot to nekvalitatīvā būvniecībā un termiņu neievērošanā. Būvnieks pārmetumus noliedz un problēmās vaino projektētājus – Zaigas Gailes biroju. Abas puses vaino viena otru apmelošanā un gatavas vērsties tiesā.