Sākam intensīvāk pievērsties tēmai "Vardarbība ģimenē", tam šogad veltīts arī sabiedrisko mediju Ziemassvētku labdarības maratons “Dod pieci!”. Pētnieciskā sērijā “Apburtais loks. Vardarbība ģimenē” sabiedriskie mediji sadarbībā ar pētnieciskās žurnālistikas centru “Re:Baltica” divarpus nedēļu garumā analizēs, kas ir darīts un kas vēl ir jādara, lai samazinātu un izskaustu vardarbību ģimenē.

Šodien par to, kā panākt, lai varmāku pamest būtu vieglāk? 

Covid-19 pandēmijas ierobežojumu un spriedzes dēļ par trešdaļu pieaudzis policijas izsaukumu skaits uz ģimenes konfliktiem. Ja pērn vidēji dienā bija 21 izsaukums, tad šogad jau 35. Šim tematam šogad veltīts arī sabiedrisko mediju Ziemassvētku labdarības maratons “Dod pieci!”. Kādam mērķim šogad ziedosim katrus piecus eiro? Par to kolēģe no Latvijas Televīzijas Vita Anstrate.

Sabīnei, kuras vārds un balss ierakstā pēc sievietes lūguma ir mainīta, ir 25 gadi un divi bērni. Katram bērnam ir savs tēvs, ar abiem vīriešiem attiecības pārtrauktas vardarbības dēļ. Savu identitāti sieviete lūdz neatklāt, baidoties no bijušo partneru dusmām. Uz jautājumu, ko Sabīne cer sagaidīt nākotnē, viņa atbild, ka grib mācīties. Varbūt par žurnālisti. Izglītību Sabīne pēc vidusskolas neieguva, jo kopā ar puisi devās meklēt laimi Lielbritānijā. Tur arī palika stāvoklī un saskārās ar vardarbību.