Seksuālos noziegumus pret sievietēm ir ļoti grūti pierādīt. Trūkst palīdzības centru, kas būtu izvietoti slimnīcās, un kuros vērsties uzreiz pēc vardarbības, lai saņemtu palīdzību un gūtu pierādījumus vardarbībai, intervijā Latvijas Radio atzina biedrības „Centrs Marta" vadītāja Iluta Lāce.

Viņa teica, ka arī dažādu nozaru speciālistiem nav vienotas izpratnes par vardarbības problemātiku. Tomēr pateicoties dažādām informēšanas kampaņām, kopumā sabiedrības izpratne uzlabojas – teju 80% uzskata, ka sievietes nav vainīgas pie tā, ka pret viņām vērsta seksuāla vardarbība.

Lāce atzina, ka Latvijā vēl tāls ceļš ejams, lai visa veida vardarbības aspektus risinātu korekti, tostarp joprojām nav ieviesta Eiropas Padomes konvencija par vardarbību pret sievietēm.

Šodien publicēts Latvijas Radio podkāsta „Dokumentārijs” otrais stāsts - „Vajadzēs noģērbties”. Tas ir dokumentāls, pētniecisks 4 sēriju audio stāsts par seksuālu izmantošanu ārsta kabinetā. Tas ir veidots sadarbībā ar Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centru „Re:Baltica”. Podkāstā vairākas sievietes stāsta par imunologu, kurš veicis savai specialitātei neatbilstošas, vairāk ginekoloģiska rakstura manipulācijas, kā arī tādas, kuras neveic pat ginekologa kabinetā.