Ir vai nav īstais laiks nodokļu reformai? Latvijas Radio uzrunātie eksperti atzīst, ka izmaiņām nodokļu jomā ir jāiet kopsolī ar ekonomikas veselību. Pretējā gadījumā vēlamo efektu varētu arī nesasniegt.

„Sliktā ziņa ir tā, ka mēs esam izmantojuši vairākus gadus, kad mums bija relatīvi laba izaugsme un nevienu gadu mēs neveidojām budžetu ar pārpalikumu. Mums nav tauku slānis uzkrāts,” Fiskālās disciplīnas padomes eksperts Andžs Ūbelis uzsver, ka patlaban nav īstais brīdis domāt par papildus ieņēmumiem, mēģināt mazināt pelēkās ekonomikas ietekmi.

Arī Latvijas Bankas ekonomists Uldis Rutkaste uzsver, ka jautājums par nodokļu reformas veikšanu tieši šobrīd ir diskutabls.

Latvijas universitātes Biznesa vadības fakultātes lektore un pētniece Līga Leitāne uzver, ka pagaidām piedāvātais nodokļu reformas plāns ir tikai kā pieturas punkti un svarīgi, kā ieceres tiks īstenotas dzīvē.

Arī Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētāja Inna Šteinbuka Latvijas Radio norādīja, ka pašlaik būtu jāatliek fiskāli jūtīgu jautājumu, tostarp plānotās nodokļu reformas ieviešanu no 2021.gada. šāds lēmums pieņemts ņemot vērā pašreizējo situāciju saistībā ar vīrusa “Covid-19” izplatību un ietekmi uz ekonomiku.

Sižetā izskanējušo komentē finanšu ministrs Jānis Reirs.