Jaunās koncertzāles būvniecība Rīgā, Elizabetes ielā, ir pārsteidzoša doma, kas būtu rūpīgi jāizsver, lai nesabojātu apkārt esošo parku. To intervijā Latvijas Radio minēja Aigars Kušķis, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta eksperts Rīgas vēsturiskā centra UNESCO Pasaules mantojuma pārvaldības jautājumos.

Rīgā šobrīd notiek Viļņas, Tallinas un Rīgas galvenie eksperti UNESCO pasaules mantojuma saglabāšanā. Un mūsu galvaspilsēta ir lielākā no Baltijas valstu galvaspilsētām, taču ar savu pārvaldības struktūru nav tik veikla salīdzinājumā ar Tallinu un Viļņu.

Šobrīd top Rīgas vēsturiskā centra publiskās ārtelpas tematiskais plānojums un publiskā ārtelpa – ielas, parkus, krastmalas un tās nav apmierinošā stāvoklī, uzsvēra Kušķis. Viens no izskatāmajiem variantiem ir liegt automašīnām iebraukt Rīgas vēsturiskajā centrā, taču ir jānodrošina ērtas iespējas neiebraucot centrā nokļūt vajadzīgajā vietā. Ir paredzēt būtiski attīsīt velosatiksmes tīklu un no automašīnām atbrīvoto telpu gribētu izmantot apstādījumu veidošanai. Eksperts arī veltīja kritisku komentāru koncertzāles būvniecībai.