Mirkļa tvērējs un dzīves baudītājs. Tā sevi raksturo mākslinieks Aivis Pīzelis, kura Latvijas laukiem veltītā izstāde „Savvaļa” ir apskatāma Rīgas Kultūras un atpūtas centrā "Imanta". Latvijas gleznotājiem neraksturīgi spilgtās un sulīgās akrila un eļļas krāsās attēlotās dabas ainavas viņš pārsvarā veltījis jūrai un dzimtajai pusei Latgalei. Pretendents uz šī gada „Jāzepa Pīgožņa balvu Latvijas ainavu glezniecībā” atzīmē, ka glezniecība ir viņa dzīves dzinulis.

Garciema pludmale pie Eimura kanāla ietekas jūrā. Bronzas krāsas smilšainais liedags, ko apskalo tirkizzilos un tumši zilos toņos piesātinātais Rīgas jūras līča ūdens. To savā lielformāta un arī izstādes titulgleznā ir attēlojis mākslinieks Aivis Pīzelis. Visos apskatāmos darbos ir redzami dabas skati, uzsvaru liekot uz savu dzimto pusi Latgali. Ainavas ir attēlotas dažādos gadalaikos, piemēram, piesnieguši lauku ceļi un zaļoši koki dabas parkā „Daugavas loki”.

Darbi tapuši gan dabā, gan skatoties uz fotogrāfijām. Gleznas savstarpēji salīdzinot, var pamanīt, ka darbā, kas tapis plenērā, formas ir skaidrākas, turpretim tajās, kas veidotas pēc kāda attēla, ainava ir vairāk izplūdusi. Neatkarīgi no izvēlētā veida, pirmais, kas piesaista uzmanību, ir Latvijas gleznotājam neraksturīgi spilgtas un sulīgas krāsas. Piemēram, darbā, kas veidots Rēzeknes novadā no Ančupānu skatu torņa, dzīvīgumu piešķir arī saulriets, kas izgaismo koku galotnes. Tās mākslinieks ir attēlojis gaišākos toņos. Gleznu atdzīvina arī ēnainas vietas, ko Pīzelis ietonējis tumšākās krāsās. Savukārt kādā lielformāta darbā ugunssarkanos un dzeltenos toņos ir attēlota jūras piekraste. Tā mākslinieks vēlējies parādīt vasaras svelmi.

Enerģija manāma arī izvēlētajā žanrā – Pīzelis to sauc par ekspresīvo impresionismu. Daudzas gleznas ir veidotas triepiena tehnikā, kas nozīmē, ka krāsa ir likta nevienmērīgā un pat biezā kārtā. Vienā no tādiem darbiem ir attēlota pievakare mežā, kurā saules staru apzeltītos toņos ir apspīdēti priežu vainagi un zemsedze. Pīzelis atklāj, ka šo darbu ir uzgleznojis tiešajā ēterā.

Izstādi „Savvaļa” centrā „Imanta” varēs novērtēt vēl līdz mēneša beigām.