Gaiša, emocionāli iedarbīga un uz būtiskām pārdomām rosinoša ir Valtera Poļakova fotoizstāde "Piedzimis piederīgs?", ko visu šo nedēļu var apskatīt Nacionālās bibliotēkas pagrabstāva izstāžu zālē. Izstādē apkopoti 20 fotostāsti par cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, ko papildina arī viņu atziņas par dzīvi un vērtībām, par labo un ļauno.

Izstāde iekļaujas sociālajā projektā ‘’Bērni nepiedzimst ar aizspriedumiem’’, kas ir Latvijas sadarbība ar Zviedriju un mūsu valstī notiek jau vairākus gadus.

Projekta mērķis ir mazināt sabiedrībā valdošos stereotipus par cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. Lai to īstenotu projekta veidotāji nebārstās ar skaistiem vārdiem, bet dara reālas lietas – dodas uz skolām, dod iespēju bērniem pašiem satikt šos cilvēkus, aprunāties ar viņiem un ieraudzīt viņu talantus un spējas.

Arī izstāde "Piedzimis piederīgs?" ir šāda iespēja satikties, iepazīties, lai saprastu, ka katrs esam atšķirīgi un tai pašā laikā arī ļoti līdzīgi, un tieši tā ir liela vērtība. Izstāde ir projekta koordinatora Pētera Martukāna un fotogrāfa Valtera Poļakova ļoti ciešs kopdarbs, abiem jau pirms tam bijusi auglīga sadarbība, stāsta Pēteris Martukāns.