Šodien, 18. martā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā sākas mūsdienu mūzikas festivāls „deciBels”, kurā piecos koncertos un dažādās norišu vietās skatītāji var vērot kompozīcijas un priekšnesumus, ko radījuši gan šīs augstskolas studenti, gan labākie laikmetīgās mūzikas interpreti no mūzikas vidusskolām. Piedalās arī jaunie mūziķi no ārzemēm.

Padujas konservatorijas students Leonardo Rossi skaņdarbu, no kura ir šis muzikālais citāts, uzrakstījis Erasmus studiju gadā Latvijas Mūzikas akadēmijā, tas skanēs mūsdienu mūzikas festivāla” deciBels” pirmajā koncertā „Vitrīna” šodien pulksten 18.

Itālis Leonardo Rossi stāsta, ka viņa mūziku iedvesmojuši gleznotāja Džordžo de Kīriko darbi. Bet festivālu ” deciBels”, kas risinās jau desmito gadu, viņš pagājušogad vērojis kā skatītājs. Padujas konservatorijā šāda muzikāla notikuma neesot.

Koncertā „Vitrīna” Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu kompozīcijas apdzīvos dažādas akadēmijas ēkas vietās no foajē līdz pat bēniņiem. Otrajā daļā būs apkopoti mūzikas vidusskolu laikmetīgās mūzikas interpretācijas konkursa „Vitrīna” laureātu darbi, skanēs arī nesenās akadēmijas absolventes, komponistes Marinas Vidmontes jaundarbs Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas audzēkņu “Trio Lignum” sniegumā.

Viens no festivāla namatēviem, kompozīcijas katedras vadītājs, komponists Ēriks Ešenvalds uzsver – lielāko darbu ir paveikuši paši akadēmijas studenti, viņam tikai jāpārrauga, vai klases ir atslēgtas, vai ārzemju viesiem nodrošināts viss ekipējums.

19. marta koncertā akadēmijas Lielajā zālē uzmanības centrā būšot komponistu Mauro Lancas un Andrea Valles darbs“Regnum Vegetabile”: „partitūra ne tikai sešiem mūziķiem, bet arī spuldzēm, ermoņikām, fēniem, radio un citiem priekšmetiem, kuri tiek ieskandināti ar jauno tehnoloģiju palīdzību.”

Savukārt trešdien paredzēts 14 kompozīcijas studentu 14 jaundarbu atskaņojums – turklāt 14 kordiriģēšanas studentu virsvadībā!

Ceturtdien Mūzikas akadēmijas, Rīgas Doma kora skolas un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas apvienotais bigbends improvizācijā vienosies ar norvēģu džeza pianistu Espenu Bergu. Bet piektdien gan klasiķu darbus, gan pirmatskaņojumus klausītājiem dāvinās pašmāju klavieru duets Juris Žvikovs un Sanita Glazenburga.

Policijas redzeslokā nonākušais seksuālās uzmākšanās skandāls Mūzikas akadēmijā festivāla norisi netraucēšot. Studentu pašpārvaldē pagājušās nedēļas beigās nebija informācijas, ka kāds no dalībniekiem tādēļ būtu atcēlis savu uzstāšanos.