Par spīti dažādām krīzes situācijas raisītām korekcijām, ikgadējais Kultūras akadēmijas festivāls "Patriarha rudens" notiks arī šoruden, un tā programma būs gana bagātīga un daudzveidīga. Festivāls sāksies šo sestdien, 26.septembrī, ilgs nedēļu, un tā notikumos būs apskatītas arī dažādas pandēmijas laika pieredzes. Kopumā tas piedāvās 12 izrādes, vairākus videostāstus, lekcijas un diskusijas. Festivālā būs arī vairākas izmaiņas attiecībā uz balvu sadalījumu.
 

"Tas ir tāds ievads katram gadam. "Patriarha rudens" ieved iekšā jaunajā gadā ar intensīvu grafiku, pilnu ar emocijām. Festivāls ir kaut kas tāds, kas tevi pilnveido, un tu tajā iesaisties, atdodot visu sevi. Forša lieta ir arī tā, ka visa akadēmija uz šo nedēļu iesaistās, un tas ir skaisti apzināties, cik liela ir mūsu akadēmija un ka mēs saistībā ar šo festivālu arī varam daudz tuvāk iepazīties viens ar otru," tā festivāla nozīmi raksturo paši Kultūras akadēmijas studenti Līva Apšeniece, Rūdis Bīviņš un Agnese Laicāne.

Festivāls ne mazāk svarīgs ir skatītājiem, jo tā ir iespēja vienkopus iepazīt mūsu mākslinieku jauno maiņu – režisorus, aktierus, horeogrāfus un audiovizuālos māksliniekus.

Pie tam ir gana daudz projektu, kuros viņi viens ar otru sadarbojas. Tā tas būs piemēram, vienā no festivāla centrālajiem notikumiem – izrādē "Jautrā vardarbība", kurā topošie horeogrāfi sadarbosies ar audiovizuālās mākslas studentiem. Lai iestudētu izrādi, no Somijas uz trīs nedēļām Rīgā ieradies mums jau labi zināmais itāļu režisors Dāvids Džovanzana, Kultūras akadēmijas goda profesors.