Festivāls “LNSO vasarnīca 2021” šovasar mājvietu sev radīs Latgales vēstniecībā GORS - no 20. līdz 22. augustam. Festivāla īpašie viesi būs maestro Raimonds Pauls, dziedātājs Intars Busulis, ģitārists Matīss Čudars, pianists Luks Geņušs, Latvijas Radio bigbends un džeza apvienība Dream Teller. 20. augustā festivāls tiks atklāts ar jauniestudējumu „Pasaka par mūzikas instrumentiem”.

Latgales vēstniecības Gors Lielajā zālē pēc ilga pārtraukuma notiek mēģinājums – gatavošanās festivāla „LNSO vasarnīca 2021” atklāšanas koncertam, jauniestudējumam „Pasaka par mūzikas instrumentiem. Mūziķi pirms mēģinājuma iesildās. Taču vēl pavisam nesen Lielā zālē bija atvēlēta vakcinācijas centram,

Latgales vēstniecības Gors mākslinieciskā vadītāja Ilona Rupaine: „Lielā zāle mums nav skanējusi kopš pagājušā gada novembra, tas ir vairāk kā pusgads. Septiņus, astoņus mēnešus Lielā zāle ir klusējusi, un šis būs pirmais koncerts Gora Lielajā zālē. ”

Diriģenta Jāņa Stafecka un režisores Unas Rozenbaumas veidotajā iestudējumā „Pasaka par mūzikas instrumentiem” piedalās Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi un pedagogi kopā ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķiem. Mūzikas autors komponists Andris Vecumnieks.

Diriģents Jānis Stafeckis: „Skaņdarbs ir uzrakstīts pēc Ineses Zandares pasakas „Ticis neticis”, kurā darbojas tēli, kuri ir it kā dzīvi cilvēki, bet tie ir mūzikas instrumenti, tur ir vijole, alts, kuri ir iemīlējušies arfā un flautā, kā viņi iekaro šo pretmīlestību un uzticību un kā tas viss beigsies, vai laimīgi vai nē to, es aicinu jūs visus klausīties un skatīties.”

Pērn festivāls „LNSO Vasarnīca” mājvietu rada Ventspilī. Latgales vēstniecībā GORS tas notiks jau trešo reizi, triju dienu garumā piedāvājot programmu kā lieliem, tā maziem klausītājiem.

Latgales vēstniecības GORS mākslinieciskā vadītāja Ilona Rupaine atzīst, ka, atsākot rīkot pasākumus, pamazām skatītāju rindas kļūst arvien piepildītākas: „Es domāju, ka cilvēkiem vajag šo iedrošinājumu un atcerēties, kā ir nākt vēlreiz uz šiem koncertiem un pasākumiem. Man pavisam nesen kāda paziņa, kas atnāca uz pēdējo koncertu, viņa atrakstīja, cik ļoti viņa pēc šī visa bija noilgojusies, un mēs ceram, ka šī Vasarnīca radīs šo sajūtu, ka tas bija tas, kas man trūka visā kovid laikā .”

Festivāla „LNSO Vasarnīca” programma būs daudzveidīga, piedāvājot ne tikai klasiskās mūzikas skaņdarbus, bet arī džeza hitus un Holivudas zelta laikmeta melodijas.