Jebkuru procesu vienmēr var uzlabot un arī Latvijas Bankas vadītāja kandidāta atlase noteikti novedīs pie kādiem secinājumiem, tomēr šī brīža kandidāti ir cienīgi, lai pildītu šos pienākumus. Tā Latvijas Radio intervijā sacīja Finanšu nozares asociācijas vadītāja Sanita Bajāre, atgādinot, ka Latvijas centrālās bankas prezidenta atlase ir nostiprināta likumā.

Vērtējot Latvijas Bankas jaunā prezidenta izraudzīšanās procesu, vispirms premjera Krišjāņis Kariņš sacīja ka izraudzīšanās process ir grūts, bet patīkams. Patīkams, jo visi kandidāti esot ļoti labi. Bet, lai arī visi kandidāti ļoti labi, kandidātu izvirzīšanas termiņu pagarināja. Tad izskanēja, ka atlasīti divi kandidāti, bet Jaunā konservatīvā partija nāca klajā ar paziņojumu, ka Bankas prezidentu būtu jāmeklē starptautiskā konkursā. Taču 2.decembra vakarā parādījās ziņa, ka ir jau nolemts, kuru kandidātu virzīs balsojumam Saeimā.

Neoficiāla informācija liecina, ka koalīcijas kandidāts uz augsto amatu būs Latvijas Bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks.