Latvijas delegācija no Tokijas olimpiskajām un paraolimpiskajām spēlēm šovasar atveda summā septiņas medaļas, kas ir atkārtots 2004. gada rekords. Vienīgo augstākā kaluma godalgu izcīnīja 3x3 basketbola komanda, turnīra laikā iekarojot daudzu līdzjutēju sirdis ne vien ar sniegumu laukumā, bet arī trāpīgiem pēcspēles komentāriem. Fizioterapeits Oskars Urbanovičs tikmēr rūpējās par basketbolistu fizisko kondīciju, bet tas nebija vienīgais viņa ieguldījums komandas panākumā Tokijā.

Latvijas lielākais panākums Tokijā saistās ar sporta veidu, kas olimpisko spēļu programmā bija iekļauts pirmo reizi – 3x3 basketbolu. Pirmoreiz dzīvē uz olimpiskajām spēlēm devās arī komandas fizioterapeits Urbanovičs. 3x3 basketbolistus viņš pazina jau vairākus gadus, bet Tokijā speciālistam bija jāstrādā arī ar smaiļotāju Robertu Akmeni un modernās pieccīņas sportistu Pāvelu Švecovu. Darbā ar basketbolistiem Urbanovičam bija jāveic ne tikai tiešie fizioterapeita pienākumi, bet arī jāplāno grafiks, cikos un kur sportistiem jābrauc.

“Es Tokijā ierados divas dienas pirms viņiem [basketbolistiem]. Nedaudz iepazinu apkārtni, lai varētu arī džekus ātrāk ievirzīt pareizajos virzienos," pastāstīja Urbanovičs. "Sākotnējā ikdiena bija vienā lielā skrējienā, atelpas brīžu bija ļoti maz. Pa dienu varbūt bija kāds brīvāks brīdis, kad varēja atlaisties dīvānā un mazliet uzlādēt baterijas. Mans galvenais pienākums bija, lai viņi pēc iespējas ātrāk varētu atjaunoties. Tas iekļāva, piemēram, auksto vannu taisīšanu. Kad turnīrā bija vēlās spēles un mēs atbraucām atpakaļ uz olimpisko ciematu, medicīnas komplekss jau bija slēgts. Tad mums pašiem vajadzēja tās taisīt – istabās bija vannas, kur varēja ielaist auksto ūdeni, sanest ledu un darboties.”