Viļakas novada folkloras kopa “Upīte” izdevusi Ziemeļlatgales vīru dziesmu albumu “Padzīdam i...”, kura ierakstā līdzās folkloras kopas dalībniekiem piedalījās arī Renārs Kaupers, Kaspars Zlidnis, Jānis Strapcāns un vēl citi Latvijā zināmi mūziķi.

20.jūniijā paredzēta albuma prezentācija Upītes ielīgošanas pasākuma ““π-dzīdam”. Par Ziemeļlatgales vīru dziesmu albumu vairāk intervijā ar folkloras kopas vadītāju Andri Slišānu un viņa meitu, kopas dalībnieci, jaunā albuma dziesmu apdaru autori Kati Slišāni.

Ziemeļlatgales vīru dziesmu albums ““Padzīdam i...” ir folkloras kopas “Upīte” jau ceturtais albums. Teju pirms gada tika prezentēts albums “Ryugts”, kurā bija dzirdamas dziesmas par mīlestību, cerību laiku, kāzām. Jaunajā albumā iekļautas 17 Ziemeļlatgales dziesmas. Tās savas dzīves laikā no Upītes puses teicējiem pierakstīja novadpētnieks, dzejnieks, folklorists Ontons Slišāns, kurš folkloru vāca no pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem. 2009.gadā Ontons Upītes Tautas namā vadīja meistardarbnīcu “20. gs. pirmās puses visvairāk dziedātās dziesmas Upītes apkārtnē”, kas bija kā ierosme vīru dziesmas kādreiz salikt kopējā albumā.

“Tās vīru dziesmas, ja paklausās, tad daļa ir par mīlestību, daļa par kara tēmu, laikam par to arī vīri dziedāja pirms simts gadiem,” saka Andris Slišāns.

Albums ierakstīts pusgada laikā. Tomēr ideja par albuma veidošana bija jau tad, kad vēl nebija iznācis pirms gada folkloras kopas “Upīte” trešais albums “Ryugts”.

“Jau mēs runājām, ka mums nākošais būs puišu dziesmu albums. Un jau runājām to, ka mēs mēģināsim arī iesaistīt savus draugus Latvijā populārus mūziķus,” tā Andris Slišāns

Albuma tapšanā piedalījās Latvijā labi zināmi mūziķi: Renārs Kaupers, Kaspars Zlidnis, Jānis Strapcāns, Kristaps Rasims, Guntis Rasims, Katrīna Dimanta, Arnis Slobožaņins, tāpat ierakstā piedalījās arī Viļakas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels, grupa “Unknown Artist” un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi.